Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neuveríte, čo sa stane, keď budete hovoriť so svojimi domácimi miláčikmi

reklama:
žena a pes
žena a peswww.gettyimages.com

Ak si nemôžete pomôcť, a poviete svojim psím kamarátom o nepríjemnej kolegyni alebo diskutujete s nimi o výbere jedla na večeru a s mačkou  sa rozprávate o tom, čo si máte vziať na seba, potom nie ste blázni. To nie je znamenie šialenstva, aj keď vás asi z bláznovstva bude veľa ľudí podozrievať. V tom prípade sa nedajte. Vedci tvrdia, že rozprávanie s našimi chlpatými priateľmi je vlastne známkou iných dôležitých vlastností.
Zaujímavý výskum poteší majiteľov domácich maznáčikov

Tiež patríte medzi tých, ktorí sa doma rozprávajú so svojím psom, papagájom alebo mačkou? Ako všetko, dnes možno toto správanie logicky zdôvodniť. Vedci sa začali zaujímať o túto štúdiu a objavili ďalšie zaujímavé fakty. Zvieratá sú našimi nekonečnými priateľmi. Sú nám vždy na blízku a poskytujú nám potrebnú podporu a pomoc. Niet divu, že niekedy cítime potrebu zdieľať svoje pocity a myšlienky s nimi. Ale je tu aj vedecky podložené vysvetlenie týchto rozhovorov s tými, ktorí nám v podstate nerozumejú. Výskumníci tento jav nazývajú antropomorfizmus. Našťastie potvrdili, že nie je potrebné volať lekára. Tendencia prisudzovať ľudské emócie a rysy nehumánnym objektom je založená skôr na inteligencii a kreativite než na hlúposti. Je to vlastne prirodzený vedľajší produkt tendencie, ktorá robí ľudí na tejto planéte jedinečne inteligentných.

Základy nájdeme už v detstve

Ak sa ponoríme hlbšie do predmetu, pochopíme, že tento príbeh začína v detstve. Deti sú schopné vytvoriť si kamarátov, bez toho aby sa s kýmkoľvek poznali. A vedci si myslia, že si každý pravdepodobne pamätá, že si musí vziať všetky svoje plyšové medvede, králiky a autá do postele, keď mu ako dieťaťu, bolo najhoršie.

V dospelosti sa všetko zmení

Ale keď  vyrastieme a stanú sa z nás dospelí ľudia, všetko sa zmení. Avšak v podstate udržiavame len to, čo sme v detstve vykonávali so svojimi plyšovými kamarátmi. Nie je však rozdiel v tom, či hovoríme s hračkami alebo nemými živými tvormi. Teraz si môžete byť istí, že sa nemusíte obávať, či ste normálni alebo nie, keď je vaším zvykom hovoriť vášmu maznáčikovi o vašom dni. Takéto správanie je vlastne prirodzené a normálna vec a znamená to, že váš mozog funguje správne. Takže až budete nabudúce chodiť na prechádzku s chlpatými priateľmi, môžete ignorovať prekvapený pohľad ľudí okolo. Len žiarlia na vašu inteligenciu.

žena s mačkou
žena s mačkouwww.gettyimages.com

Jednoduché vysvetlenie rozprávania sa  so zvieratami

Každý, kto má zviera, vie, že je to člen rodiny a keď odíde, je ťažké sa s tým vysporiadať. V podstate to každý rieši po svojom. Často tak hovoríme nie len so psami, ale tiež napríklad s papagájom, s mačkou alebo iným domácim spoločníkom.  Hovorí sa, že kto nemá rád psy, nemá rád ľudí. Asi na tom niečo bude. Zvieratá chápu, ako vám je, a vycítia, keď vám práve nie je najlepšie. Možno sa tiež dočkáme toho, že nám zvieratá povedia, či máme nejakú chorobu alebo nie.

Kde sa využívajú zvieracie inštinkty?

Ako iste viete, nemáme doma psov len tak pre nič za nič. Predtým to boli divoké zvieratá a domestikáciou sa dostali do našich domácností. Psy sa využívajú a vychovávajú na účely, ako je napríklad hľadanie stratených ľudí, alebo na nájdenie nebezpečných predmetov. Ale tiež sa využívajú pri liečebných postupoch, napríklad ako vodiace psy alebo pre príklad možno uviesť canisterapiu, ktorá je hlavne v posledných rokoch veľmi obľúbená napríklad  v domovoch pre seniorov alebo  iných sociálnych službách.  Nie sú to ale len psy, ktoré sa využívajú.

Napríklad aj kone, ktoré taktiež pomáhajú predovšetkým deťom pri úrazoch. Avšak hovorí sa, že najkrajší svet je zo sedla koňa a je to pravda. Kto sa niekedy aspoň párkrát prešiel na koni, už sa nebojí a má tendenciu to skúšať znova a znova. Nebojte sa teda, že keď hovoríte so zvieratami, že ste blázni. Naozaj nie. Každý predsa, kto má kladný vzťah k zvieratám a chová ich, sa k nim nejakým spôsobom vyjadruje a rozpráva sa s nimi. A je úplne jedno, o aké zviera ide. Chcete si domov zaobstarať hada, pretože vás  jednoducho fascinuje? Potom si ho pokojne kúpte a uvidíte, že sa budete rozprávať aj s ním.

Aké je vaše obľúbené zviera?

Patríte medzi tých, ktorí obľubujú psy alebo mačky, prípadne iných maznáčikov  a staráte sa o nich s láskou a chuťou?  že často nie ste doma a váš štvornohý miláčik by akurát trpel?  Aj oni potrebujú  vašu prítomnosť. Nehanbite sa za to a pýšte sa. Nie je to predsa o tom, či vás niekto ohovorí. Aké nezvyklé zviera máte doma vy a rozprávate sa s ním? Nebojte, je to úplne normálne, len sa to väčšina chovateľov bojí priznať. Vy sa nebojte, vy sami viete, že na vás doma niekto čaká.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. mája 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.