Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neobľubujete leto? Strávte ho niektorou z týchto aktivít!

Female birkenstock sandals, jeans, striped t shirt, rattan bag, coconut and sunglasses on blue background with copy space. Top view. Summer fashion, capsule wardrobe concept. Creative flat lay
Foto: Getty Images

BRATISLAVA 13. augusta (DobréRadyaNápady.sk) – Leto je podľa jedného výskumu druhým najmenej obľúbeným ročným obdobím. Neobľubujete ho ani vy? Poradíme vám, ako stráviť najväčšie horúčavy tak, aby ste na teplo a dusno mysleli čo najmenej!

Premýšľali ste niekedy nad tým, ktoré ročné obdobie je medzi ľuďmi najpopulárnejšie? Nuž, závisí to od veku. Kým medzi mladými dominuje v obľúbenosti leto, medzi strednou generáciou je najpopulárnejšia jeseň a medzi staršou generáciou zase jar. Zimu nemá rád nikto, teda ak máme veriť prieskumu spred pár rokov.

Absolútne najpopulárnejším obdobím medzi generáciami je jeseň, nasledovaná jarou. Leto je až na treťom mieste a čím sú ľudia vo vyššom veku, letné mesiace obľubujú čoraz menej. A čím budú letá extrémnejšie – horúcejšie, tým bude popularita tohto obdobia medzi ľuďmi klesať. Čo však robiť cez leto, ak patríte k tým, ktorí leto neobľubujú?

Čítanie kníh

Vedeli ste, že spojenie „ste to, čo čítate“ je neobyčajne presné? Existujú štúdie podľa ktorých obsah kníh sa premieta i do našich fyzických pocitov. Ak budete napríklad čítať severskú detektívku odohrávajúca sa v krajine, v ktorej je neustále chladno, veľa snehu a málo slnka, je možné, že budete cítiť chlad na svojom tele a teda vás schladí teda kniha, ktorú budete čítať. Zaujímavé, no nemyslíte?

Pozeranie seriálov

Leto je ideálnym časom na dohnanie seriálových restov, ktoré sa mohli nakopiť počas predchádzajúcich mesiacov. Letné mesiace sú špecifické tým, že počas nich televízne stanice neuvádzajú nové časti seriálov, čím dávajú divákom priestor dopozerať si tie staršie. Posledná séria Game of Thrones, nové Stranger Things alebo kultoví priatelia je toho skutočne veľa, čo sa dá cez leto pozrieť, stačí si len vybrať!

Kasíno

Návšteva kamenného alebo online kasína môže byť počas leta obzvlášť príjemná. V kamenných kasínach, ktoré nechýbajú v žiadnom väčšom meste, naplno beží klimatizácia, ktorá dozaista spríjemní každý váš pobyt. Alebo sa obklopte doma ventilátormi a zahrajte si online, cez internet. Inšpirujte sa zoznamom dostupných online kasín na casino-online-sk.com a vyhrajte rekordné jackpoty!

Vyšívanie

Príjemnou aktivitou na leto, ktorá nie je fyzicky náročná a predsa ponúka hmatateľné výsledky, je napríklad vyšívanie. Zmeňte svoje ponožky na rukavice, ušite si čiapku na zimu alebo niekomu darček ku sviatku. Vyšívanie prispieva k uvoľňovaniu stresu, zlepšuje funkcie mozgu a rozvíja kreativitu, čo sú dobré argumenty, prečo túto činnosť hneď len tak nezavrhovať. Vyšívaniu sa navyše venuje čoraz viac mužov.

Hranie hier

Všetci sa hráme. Štúdie ukazujú, že polovica ľudí na našej planéte sa pravidelne zvykne hrávať nejaké hry. Prečo sa ku ním nepridať? Oprášte legendárne Scrabble, ktoré máte pohodené kdesi v skrini alebo aj obyčajné Človeče, nehnevaj sa. Zahrajte si proti kamarátom a utužte sociálne väzby. Spravte si herný večer alebo hernú noc a zabavte sa!

Zaváranie

Jednou z nie úplne tradičných, no predsa potencionálne letných aktivít môže byť zaváranie. Viete o tom, že na zaváranie sa dá použiť aj umývačka riadu? Alebo mikrovlnná rúra? Zaváranie je niečo, čo tu je s nami vyše dvesto rokov. Vymyslel ho Francúz Nicolas Appert po výzve Napoleona, ktorý hľadal spôsob, ako zabezpečiť prísun potravy vojakom v jeho armáde.

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek z letných aktivít, je dôležité, aby vás zabávala a naplňovala a aby vám pomohla nemyslieť na to, čo sa odohráva za vašimi oknami. Najlepšie letné horúčavy sú totiž také, aké sami necítite.

BORIS 190089

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. augusta 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.