Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nenávidíte upratovanie ? Skúste túto neobľúbenú povinnosť vziať ako príležitosť a urobiť niečo pre svoju postavu!

reklama:

Počítajte si čo za deň stihnete, a ako sa to prejaví na vašom energetickom výdavkami.

Upratovanie
www.gettyimages.com
  • pol hodiny varenia – 65 kcal
  • štvrť hodiny umývanie riadu – 30 kcal
  • pol hodiny vešania prádla – 110 kcal
  • pol hodiny vysávania – 120 kcal
  • pol hodiny umývania podlahy – 120 kcal

A keď si to zrátate, dostanete sa k výsledku takmer 450 kcal, čo zhruba zodpovedá hodinke na aerobiku. A máte to ešte ku všetkému zadarmo!

Vydajte zo seba viac

Hodina vysávania je rovnako energeticky náročná ako pomalšia hodinová prechádzka. Ale ak si k tomu pustíte hudbu a budete pritom tancovať, bude výdaj ďaleko väčší. Vysávajte naozaj dôkladne a všade, urobíte tak veľa výpadov, ktoré zaťažia svalstvo nielen na končatinách, ale na celom trupe. Hodinka vysávania tak ľahko prekročí výdaj 240 kcal.

Žehlenie  patrí k najnáročnejším činnostiam -160 kcal / hod, tak si ho spestrite tým, že ho budete vykonávať v stoji a striedať pritom výdrž na pravej a ľavej nohe.  Prach utierajte aj vo výškových priestoroch , kam bežne nedosiahnete, pretiahnete celé telo a spálite cca 133 kcal za hodinu.

Okná sú naj

K upratovaniu vo vyšších policiach používajte schodíky – nahradí stepper vo fitness. Pri vešaní prádla dávajte ruky čo najvyššie – mokré uteráky a plachty sú ťažká a tak zafungujú ako činky. Moderné mopy vymeňte za starú dobrú handru na podlahu, dajte sa na kolená a za hodinku máte preč skoro 200 kcal.

Umývanie okien začnete dokonca milovať, keď zistíte, koľko pri ňom spálite energie. Zvlášť keď po ňom nasleduje vešanie záclon s behaním po schodíkoch alebo vyskakovaním na stoličke, dvíhaním rúk a preťahovaním celého tela. Niet divu, že takéto „cvičenie “  vás pripraví za hodinu o 145 kcal.

Zhadzujte aj pri nákupe

Je jasné, že výdaj energie záleží aj na ďalších faktoroch – na rýchlosti pohybu a predovšetkým na jeho intenzite. Pridať si ale môžete aj pri iných príležitostiach. Oplatí sa cvičiť aspoň po chvíľkach, zato čo najčastejšie. Robte teda kľuky, sedy-ľahy alebo poskakujte na rehabilitačnom balóne počas televíznych reklám, ktorých je samozrejme nespočetne veľa.

Také riadne nákupy okrem posilňovania svalov poskytuje ešte ďalšiu príležitosť k chudnutiu. Kúpime si šaty, nohavice alebo sukňu, po ktorej túžime vo vysnívanej veľkosti. Oblečenie je potom dobré zavesiť na viditeľné miesto, aby sme ho mali neustále na očiach pre prípad, že by sme svoje úsilie chceli vzdať

Aj čistenie zubov pomáha

Nákupy jedla vyriešte zoznamom, ktorý si vytvoríte v pokoji domova. Dajte si sľub, že nebudete kupovať nič navyše, aj keby to bolo v tej najlepšej zľave a mali by ste to kúpiť pod zámienkou pochutín len pre návštevy.

Chuť do jedla večer znížime tiež tým, že si ihneď po večeri vyčistíme zuby. Nebudú vás tak lákať večerné pochutiny pri televízii, ako sú chipsy alebo slané oriešky. Ak ani to nepomôže, pre istotu si ešte ústa vypláchnite ústnou vodou. Kombinácia zubnej pasty a vody na nejaký čas „umŕtvi“ chuťové bunky.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 8. decembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.