Neliečené zubné kazy môžu viesť k rozpadu chrupu a poškodeniu niektorých vnútorných orgánov

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neliečené zubné kazy môžu viesť k rozpadu chrupu a poškodeniu niektorých vnútorných orgánov

reklama:

Poškodenie zuboviny

Po útoku na sklovinu môže nastať poškodenie zuboviny. Skazený zub sa tak stáva citlivejším a spôsobuje nepohodlie. Poškodenie zuboviny spoznáte podľa hnedej škvrny alebo diery vo vnútri zuba.

Zápal buničiny

Akonáhle nebudete zub liečiť, príde na rad zápal buničiny, čo je hlbšia vrstva zuba. Prepadne vás neznesiteľná bolesť, keď sa už nevyhnete návšteve stomatológa.

Absces

Ak dôjde k fáze rozpadu, na zub zaútočí závažná infekcia a objaví sa hnis. V takom prípade môže byť zubár nútený celý zub odstrániť.

Vplyvy neliečených zubných kazov

Veľa ľudí si myslí, že to, čo sa deje v našej ústnej dutine, má vplyv iba na to, čo sa vo vnútri dutiny nachádza, ale tak tomu nie je. Neliečené problémy so zubami môžu mať vplyv na celé naše telo a spôsobiť závažné zdravotné problémy:

  • zapálené tepny
  • opuchnuté nohy
  • ochorenie srdca, obličiek, očí alebo kĺbov

Neodkladajte preto návštevu svojho zubára, či už pri pravidelných prehliadkach alebo v prípade problémov so zubami.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.