Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nedostatok tohto vitamínu môže vášmu telu priniesť únavu aj prírastok hmotnosti

reklama:
vitamínwww.gettyimages.com

Naše telo funguje na báze koordinácie všetkých dôležitých zložiek a živín, ktoré korigujú hladiny v krvi aj správnu funkciu všetkých orgánov. Akonáhle jeden vitamín alebo živina z našej zložky vypadne, telo začne hlásiť túto chybu rôznymi spôsobmi. Zistite, ktorý vitamín môže za vašu únavu organizmu, ale aj za ďalšie komplikácie v zdraví.

Ktorý vitamín môže za vaše zdravotné komplikácie?

Jeden z najdôležitejších vitamínov pre celkové zdravie a vaše telo je vitamín B12. Tento vitamín môže za správne fungovanie vášho metabolizmu aj všetkých buniek v tele. Vitamín B12 tiež môže za správnu hladinu cholínu v krvi, čo je zložka, ktorá pomáha k správnej funkcii pečene.

Čo sa deje v tele, keď má nedostatok vitamínu B12? Pokiaľ na sebe pociťujete tieto príznaky, je možné, že jeho dávku musíte doplniť. Medzi najčastejšie príznaky nedostatku vitamínu B12 patrí únava a bolesť kĺbov. Tento vitamín totiž hrá veľkú úlohu v produkcii červených krviniek a zodpovedá za hladinu kyslíka v krvi. A práve nedostatok kyslíka v krvi je dôvod, prečo sa cítite stále unavení. Ľudia, ktorí nemajú dostatok vitamínu B12 sa tiež stretávajú s predčasným starnutím kĺbov, ktoré tiež začnú skôr bolieť.

Mravčenie v končatinách

Často pociťujete mravčenie v prstoch alebo chodidlách? Práve za znecitlivenie nôh môže nedostatok vitamínu B12, ktorý vďaka regenerácii červených krviniek tiež podporuje celkové prekrvenie tela. Rovnako sa môže prejavovať aj ďalšie príznak nedostatku tohto vitamínu. Tým je zvýšená srdcová akcia a zrýchlený dych.

Nedostatok vitamínu B12 tiež spomaľuje celkový metabolizmus vášho tela. Vplyvom toho môže vaše telo dôjsť až k nadváhe alebo dokonca obezite, hoci sa snažíte dodržiavať diétu alebo zdravý životný štýl. Zvýšte hladinu tohto vitamínu a váš metabolizmus vám zase pomôže k štíhlej línii.

Zhoršený zrak je ďalším z príznakov

Ďalším príznakom nedostatku tohto vitamínu v tele môže spôsobiť horšie videnie. Môže za to poškodenie očného nervu, ktoré zapríčiní rozmazané videnie. Posledným príznakom je tiež bledšia koža, ktorá vyzerá ako bez života.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 31. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.