Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nedajte vírusom šancu! Ako dezinfikovať mobilný telefón? Nebezpečné baktérie môžu byť aj tam!

reklama:
dezinfekcia mobilného telefónuwww.gettyimages.com

Málokto z nás si nevie predstaviť život bez mobilného telefónu. Podľa najnovších štúdií sa mobilného telefónu dotkneme až 2 600-krát a vlastnej tváre až 550krát. Pandémia,  s ktorou sa teraz stretávame, nás núti prehodnotiť naše hygienické návyky. Dezinfikovať si musíme nielen ruky, prístroje a všetko čo sa stalo neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Medzi to patria aj naše telefóny, ktoré denne používame. Telefóny Vám môžu nielen priniesť správu, ale aj baktérie.

Ako postupovať pri dezinfekcii mobilného telefónu? Máme pre Vás pár praktických tipov.

1. Vypnite mobilný telefón

Najprv si vypnite telefón a vyberte z neho batériu. Povrch opatrne pretrite handričkou .Musí byť suchá z mikrovlákna.

2. Umyte si ruky

3. Pripravte si handričku na čistenie

Výrobcovia odporúčajú navlhčiť handričku mydlom a vodou a jemne utrieť prístroj. Možno tiež použiť dezinfekčné obrúsky napustené izopropylalkoholom (70%).

4. Čistiaci prostriedok na báze alkoholu

Ale pozor! Nikdy nenanášajte čistiaci prípravok priamo na displej telefónu. Nepoužívajte ani žiadny čisto alkoholový prípravok ani žiadny tvrdý alkohol, mohli by ste tak zničiť  vrstvu, ktorá displej chráni.

5. Pri dezinfekcii buďte dôkladní

Nezabudnite, že by ste nemali zapínať svoj telefón, kým nebude úplne suchý.

6. Telefón nikomu nepožičiavajte!

Telefón nepožičiavajte nikomu, u koho si nie ste istí zdravotným stavom. Zbytočne ho nevyťahujte tiež vo verejnej doprave, pre prijímanie hovorov môžete použiť aj bezdrôtové slúchadlá. Veľa z nás si bežne telefón vezme na WC alebo na obed. Ak môžete, nechajte telefón za týchto situácií stranou.Mobil by mal byť dezinfikovaní  po každej návšteve verejných miest a verejnej dopravy!

A posledné upozornenie!

Večer si vydezinfikujte telefón po pracovnom dni. Nezabudnite, že čistota telefónu je rovnako dôležitá ako hygiena Vašich rúk.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 8. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.