Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Naučte sa triky, vďaka ktorým vydrží telefón dlhšie nabitý.

reklama:
Fb 63.jpg

Mobilné telefóny sú už niekoľko rokov neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Mnoho z nás si už ani nevie predstaviť, že by sme sa vrátili do doby, kedy mobilné telefóny neboli, tak veľmi sme si na ne zvykli, a tak veľmi nám tieto malé zariadenia zjednodušujú náš každodenný život. Používame ich k veľkému množstvu najrôznejších aktivít, všetko ide dobre zvyčajne až do doby, kedy sa nám telefón vybije a my nemáme rýchlo možnosť si telefón znova nabiť. Aj keď nabíjanie telefónu nie je  zložitá  záležitosť, mnoho ľudí sa pri nej nevedomky dopúšťa mnohých chýb, ktoré majú za následok zníženie kapacity batérie. Práve preto vám dnes prinášame niekoľko jednoduchých tipov, ktoré by ste mali mať pri nabíjaní telefónu na pamäti, aby vám vydržal dlhšie nabitý.

Nikdy telefón nenabíjajte na 100%

Možno znie táto rada trochu zvláštne, ale je to tak. Lítiové ióny, ktoré sa nachádzajú takmer vo všetkých typoch batérií, nemajú rady úplné nabitie. Naopak svojmu telefónu prospejete oveľa viac, ak ho od nabíjania odpojíte vždy o niečo skôr, než bude displej ukazovať hodnotu stopercentného nabitia. Všeobecne sa odporúča telefóny odpojiť, keď ukazujú nabitie medzi osemdesiatimi  a deväťdesiatimi  percentami.

Nenechávajte telefón dlho na nabíjačke

Druhá rada svojím spôsobom vychádza z prvej. Mnoho ľudí nabíja telefón cez noc, teda večer pred spaním ho pripojí na nabíjačku a ráno po prebudení, keď už niekoľko hodín telefón ukazuje 100% nabitie, ho odpojí. To je ale chyba, odborníci tento stav, ku ktorému v prípade, že necháme telefón na nabíjačke oveľa dlhšie, než je potrebné, prirovnávajú k situácii, keď má človek stále napäté svaly. Výsledkom je to, že neustále napätie, teda pripojenie, má za následok zníženie životnosti batérie.

Nenabíjajte telefón v príliš teplom či naopak studenom prostredí

Elektronické zariadenia, vrátane telefónov, sú pomerne citlivé na teplotu prostredia, v ktorom sa nachádzajú. Všeobecne sa za ideálnu teplotu pre nabíjanie považuje v  rozmedzí desiatich až tridsiatich stupňov Celzia. V chladnejšom prostredí nabíjania sa znižuje životnosť batérie, rovnako ako nie je dobrý nápad nabíjať teplý telefón, ktorý sa nachádza vo vyhriatom aute, a tým ho ešte viac zahriať.

Pozor na prehrievanie telefónu pri nabíjaní

Životnosť nabíjačky nie je nekonečná. Jednoduchým znamením, že by ste mali zakúpiť novú nabíjačku, je to, keď pri nabíjaní dochádza k väčšiemu zahrievaniu telefónu, ako je obvyklé.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 19. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.