Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nasypte si na posteľ jedlú sódu. Uvidíte aký prínos to bude mať na váš spánok

reklama:
sóda
sódawww.gettyimages.com

Dnešný svet je plný najrôznejších nápadov, ktoré môžu pomôcť v každodenných činnostiach. Najmä pri domácich prácach sa hodí akákoľvek dobrá rada či nápad. Jedným takým je aj dnešná rada, ktorá sa týka predovšetkým postele a posteľnej bielizne. V posteli trávime veľkú časť svojho života, a preto by sme ju mali udržiavať čistú a voňavú. Pravidelným používaním sa však posteľ postupne ničí a posteľná bielizeň špiní a stráca na kvalite. Predovšetkým posteľný matrac je na tom naozaj najhoršie. Avšak  nápad alebo spôsob, ktorý používa jedna žena na očistu matraca je neuveriteľný, a dokáže jeho životnosť mnohonásobne predĺžiť. Akonáhle zistíte, čo žena urobí so svojou posteľou, s najväčšou pravdepodobnosťou začnete robiť to isté. Pozorne čítajte.

Ukladanie nečistôt do matraca

Ako už sme písali v úvode, posteľ so všetkými svojimi komponentmi je jedna z najpoužívanejších vecí nášho života vôbec. Počas používania sa predovšetkým do  matraca uloží značné množstvo nečistôt, ktoré potom na nás samozrejme pôsobia. Medzi najčastejšie zložky, ktoré sa v matraci za roky používania nakopia, patria:

  • akumulácia nečistôt a špiny
  • najrôznejšie patogénne mikroorganizmy

Predovšetkým patogénne organizmy môžu mať na naše zdravie veľmi neblahý vplyv. Ak sa totiž matrac pravidelne nečistí, mikroorganizmy sa začnú rozmnožovať a za nejakú dobu už bude horšie sa ich zbaviť.

Výmena posteľnej bielizne nestačí

Možno si poviete, že v takom prípade by stačilo len vymeniť posteľnú bielizeň, ale kdeže. Práve posteľná bielizeň je hlavným vstupom najrôznejších faktorov do matraca, a tie potom spôsobujú nečistoty a šírenie mikroorganizmov. Medzi hlavné faktory, ktoré cez posteľnú bielizeň vstupujú rozhodne patrí:

  • prach, pot
  • vlasy, kúsky odumretej pokožky či iné telesné tkanivá
  • telesné tekutiny

A práve toto všetko, a mnoho ďalšieho, spôsobuje v matraci vznik a šírenie už uvádzaných najrôznejších organizmov, medzi ktoré patria roztoče a celé spektrum baktérií. A ako už sme písali vyššie, všetko to môže mať veľmi negatívny vplyv nielen na zdravie naše, ale tak na zdravie našich blízkych.

Ide to aj bez chemických prostriedkov

Je teda len v našom vlastnom záujme, aby sme si udržiavali matrace čisté. Nielen, že sa zbavíme nečistôt, ale tiež sa nám na nich bude dobre spať, odpočívať a robiť mnoho zaujímavých vecí. Spôsobov, ako matrace čistiť, je samozrejme veľké množstvo. V prevažnej väčšine prípadoch je na to však potreba najrôznejších chemických prostriedkov, ktoré nie vždy môžu dobre pôsobiť na naše zdravie. Navyše samotný  matrac sa tým môže ľahko poškodzovať. My tu pre vás však máme metódu, ako účinne matrac čistiť, bez toho aby ste museli chemické prostriedky použiť.

V hlavnej úlohe sóda

Ste zvedaví, čo na čistenie matraca účinne zaberá a pomôže to úspešne eliminovať všetky nečistoty? Možno tomu nebudete veriť, ale stačí k tomu obyčajná sóda bikarbóna . Vďaka sóde bezpečne a účinne dezinfikujete matrac, čím sa jeho životnosť rapídne predĺži. Sóda je prírodná látka, ktorá je na odstraňovanie baktérií a roztočov účinným nástrojom.

Poďme dezinfikovať

K vyčisteniu a dezinfikovaniu matraca pomocou sódy je potrebné zvoliť vhodný postup. Podrobne vám ho teraz popíšeme.

Postup

Pomocou vysávača dôkladne povysávajte celý matrac, vrátane bočných a spodných častí.Následne rozsypte po matraci sódu bikarbónu pomocou kuchynského sitka. Akonáhle sódu rozsypete, nechajte ju niekoľko hodín pôsobiť a potom ju  vysávačom vysajte. Môžete ju tiež v matraci nechať, ale to záleží na tom, či vám to vadí alebo nie. Nakoniec je potrebné matrac trochu osviežiť, preto si do rozprašovača s vodou pridajte pár kvapiek obľúbeného vonného esenciálneho oleja, a matrac tým postriekajte. To je celé. Ak budete tento postup vykonávať aspoň raz do mesiaca, čoskoro zistíte, že váš  matrac je čistý a svieži.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 27. apríla 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.