Najväčšie kozmetické chyby, ktoré robí skoro každá žena. Robíte ich?

Zdieľať
štetce

Každý z nás občas robí chyby, je to predsa ľudské. Bohužiaľ, ako už to tak býva, každá, aj tá najmenšia chybička nás môže mnoho stáť. Napríklad drobnosti a malé kozmetické chyby, ktorých sa dopúšťa takmer každá žena, môžu napáchať na jej kráse mnoho škody. Nechceme vás strašiť, preto vás vopred upozorňujeme, že nejde o nič, čo by sa nedalo napraviť. Aj tak by však bolo dobré, aby ste sa týmto chybám vyvarovali.

1. Vynechávanie kondicionéra

Verte alebo nie, kondicionér by ste mali používať zakaždým, čo si svoje vlasy umývate. Je jedno, či si ich umývate raz za deň, za dva, alebo za týždeň. Zakaždým, keď si ich budete umývať, musíte použiť spoločne so šampónom aj kondicionér. Ten vaše vlasy uhladí, regeneruje a pomáha s rozčesávaním. Dajte si však pozor na to, akým spôsobom kondicionér používate a v akom množstve. Vždy sa používa menšie množstvo na vlasy, ktoré sú zbavené prebytočnej vody. Naneste menšie množstvo na spodnú časť vlasov a končekov a nechajte pôsobiť približne dve minúty. Potom vlasy dôkladne opláchnite.

2. Zaspávanie s mokrými vlasmi

Mnoho žien si po kúpeli zabalí svoje vlasy do uteráka a následne ich nechajú voľne schnúť. Niektoré ženy tento zdĺhavý proces nebaví a vzhľadom na to, že si vlasy umývajú väčšinou k večeru, rozhodnú sa ľahnúť si s knihou, pozrieť sa na film, alebo ísť jednoducho spať. To všetko namiesto toho, aby použili fén. Chápeme, možno ste skeptická a bojíte sa, že by vám fén mohol vlasy poškodiť, ale verte, voľné schnutie či spánok s mokrými vlasmi ich zničí oveľa viac ako fén. Dlho mokré vlasy sú náchylnejšie na lámanie a navyše, zaspať s mokrými vlasmi? Váš vankúš potom bude mokrý, čím sa stane perfektnou pôdou pre rast plesní. Čo teda robiť? Keď už nechcete používať fén, tak hlavne nezaspávať s mokrými vlasmi. Najlepšou voľbou je práve fén. Fény majú v dnešnej dobe funkcie, ktoré vlasy chránia pred vysušením a poškodením.

3. Drhnutie vlasov uterákom

Nikdy nedrhnite svoje vlasy uterákom, inak by totiž mohlo dôjsť k rozstrapkaniu vlasov, polámaniu a tiež poškodeniu pokožky hlavy. Ideálnou voľbou je vyžmýkanie prebytočnej vody z vlasov a následné zabalenie do uteráka. Následne ich v uteráku nechajte voľne schnúť, alebo ako sme už spomínali, použite fén.

4. Nevyčistené štetce

Úprimne, čistíte svoje štetce? Kozmetické štetce sú plné líčidiel a púdru. Usadzuje sa na nich prach a často aj pot. Na čo štetce čistiť? Na to, aby sa na nich neusadzovali baktérie a navyše, dlhšie vám potom vydržia. Na ich čistenie môžete použiť dezinfekciu. Stačí nastriekať trochu na štetinky, následne nechať pár minút pôsobiť a potom utrieť do obrúska. Dobre tiež funguje šampón zmiešaný s vodou. Túto zmes vytvorte v miske, do ktorej potom na nejakú dobu svoje štetce odmočte a dôsledne ich v nej vypláchnite.

5. Používanie prejdenej kozmetiky

Používate kozmetiku po záruke, alebo si na dátum spotreby dávate pozor? Zrejme veľmi dobre viete, že takmer každý produkt má svoju dobu trvanlivosti, svoj dátum spotreby. Rovnako tak je to aj u kozmetiky a jej trvanlivosť by ste mali dôkladne kontrolovať. Taktiež by ste si mali dať pozor na to, ako skladujete svoju kozmetiku. Vadí jej teplo, svetlo, zmena teplôt a vlhkosť. Kozmetika po záruke môže spôsobiť alergické reakcie. Akonáhle si všimnete, že mení svoju vôňu, farbu či konzistenciu, radšej ju okamžite vyhoďte.

6. Odličovanie so studenou vodou

Odlíčenie je naozaj veľmi dôležité a pokiaľ chcete mať zdravú a krásnu pleť, musíte si s ním dať naozaj záležať. Lenže ako studená, tak ani horúca voda vám nepomôže a pokiaľ odličovanie vodou praktizujete, nechajte to čo najskôr. Na odličovanie použite čistiace prípravky, olejčeky, odličovacie obrúsky a tak ďalej. Spomínané prípravky vás dokážu nielen zbaviť nečistôt, ale aj vašu pleť nedráždia, čo je veľmi dôležité.

7. Lakovanie bez podkladového laku

Nevieme, ako si lakujete nechty, ale vieme, že by ste rozhodne nikdy nemali zabudnúť na podkladový lak a to ako na ruky, tak aj na nohy. Manikúra je vašou vizitkou a to hlavne v letných dňoch, takže by ste ju mali venovať dostatok času. Okrem perfektného tvaru nechtov záleží aj na perfektnom nalakovaní. Najskôr naneste podkladový lak a naň potom dve vrstvy farebného laku. Nezabudnite na “top coat”, ktorý zariadi, aby vaše nechty vydržali čo najdlhšie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané