Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najväčšie chyby pri intímnom holení

reklama:

Holenie intímnych miest patrí k našej bežnej hygiene.

Ale napriek tomu ho nemožno podceňovať. Ide predsa o naše chúlostivé miesta na tele. Ak sa nám stane, že pri intímnom holení urobíme chyby, hrozia nám nepríjemnosti. Sú to napríklad červené púčiky, bolestivé vrastené chĺpky a niekedy aj poranenia.

Shutterstock_270552671.jpg

Holenie proti smeru rastu chĺpkov

Najčastejšou chybou je práve holenie v nesprávnom smere. Túžite vlastniť zapálené vrastené chĺpky pod kožou a nepríjemnosti s tým spojené? Tak holenie protismere vám to zaručene spôsobí. Ak nechcete trpieť hoľte si intímne partie v smere rastu ochlpenia .

Nesprávny čas holenia

Keďže ide o naše citlivé miesta, vyhraďte si dostatok času na holenie. Určite sa to nesnažte zapasovať do ranného zhonu. Vhodnejšie je, ak sa na to vrhnete vo večerných hodinách. A najlepšie po teplom kúpeli . Chĺpky sú mäkšie, poddajnejšie a pokožka menej podráždená. Ďalšou výhodou je, keď predsa len dôjde k jej podráždeniu počas holenia, môžete ísť spať bez nohavičiek, čo vám pomôže pokožku upokojiť. Rovnako aj počas noci sa pleť lepšie regeneruje.

Razor
blade of the razor and petal

Holenie na sucho

Aj táto chyba počas zbavovania ochlpenia tam dole nám spôsobí začervenanie a zapálenie pokožky v týchto miestach. Preto radšej použite vhodné gély či peny, ktoré nám chĺpky aj zmäkčia. Holenie je potom oveľa jednoduchšie. Bez zbytočného podráždenia.

Tupá žiletka

Môžete mať síce obavy, že ostrou žiletkou sa porežete, ale práve naopak tupá žiletka vám spôsobí oveľa viac nepríjemnosti. Jednak oholenie nebude tak dôkladné. Jednak použitá žiletka obsahuje baktérie, ktoré určite nechcete preniesť do chúlostivých oblastí intímnych partií. A tiež tupý holiaci nástroj je príčinou aj zarastených chĺpkov.

Dĺžka chĺpkov

Tu záleží, aký spôsob odstraňovania ochlpenia zvolíte. Ak sa holíte prvýkrát a chcete na to ísť so žiletkou, chĺpky si pred holením skráťte nožnicami. Ale opatrne! Pre depiláciou voskom či strojčekom je vhodnejšie naopak dlhší porast. Ale najmä na to všetko si doprajte dostatok času, aby ste neporanili a nevložili do rany infekciu.

Fb 6.jpg

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 10. júna 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.