Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najčastejšie chyby pri domácom farbení vlasov!

reklama:

Farbenie vlasov je dnes už úplne štandardná vec. Vlasy si farbia ženy,  aj muži. Keď sa však rozhodnete farbiť vlasy sami , často sa dopúšťate nasledujúcich chýb.

1. Vyberáte tmavší odtieň

Prvá základná chyba, ktorú robíte pri domácom farbení vlasov, je tá, že si vyberáte tmavší odtieň než ten, ktorý v skutočnosti potrebujete. Farby z drogérie nie sú tak kvalitné ako tie od kaderníka, takže keď si vyberiete tmavo hnedú farbu, tak počítajte s tým, že bude vo výsledku čierna ako uhoľ.

5 simple ways to prevent hair color from staining skin 1024x478.jpg

2. Preťahujete dobu pôsobenia

Nikdy nepreťahujte dobu pôsobenia, ktorá je uvedená v návode na použitie. Mohlo by sa tak ľahko stať, že vám odtieň farby chytí buď moc alebo vám to vaše vlasy dokonca zničí. Dobu pôsobenia nepreťahujte najmä u svetlejších odtieňov, aby ste nakoniec nevyzerali ako kanárik.

164874014 hair dye mixing
Preparation of hair dye

3. Nepoviete si o pomoc

Až si budete nabudúce doma farbiť vlasy, povedzte si niekomu o pomoc.Predsa len na celú hlavu si proste nevidíte a potom sa vyhnete tomu že nebudete mať fľaky od farby všade na krku..

O woman dying hair facebook
Woman dying hair

4. Veci ihneď neupratujete

Ďalšie začiatočnícka chyba je tá, že veci po sebe ihneď neupratujete a nechávate v kúpeľni neporiadok. Keď ihneď neutriete farbu, ktorá vám napríklad omylom kvapla na práčku, už ju odtiaľ nikdy nedostanete a váš krásny biely kúpeľňový interiér bude navždy poznačený.

Hair_dye_home.jpg

5. Vlasy málo opláchnete

Po každom farbení vlasov si vlasy dôkladne opláchnite aj trikrát po sebe. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam, ktoré hrozia, keď tam nejakú tú farbu zabudnete. Nechcete si predsa zničiť ani vlasy, ani oblečenie alebo napríklad vankúš než pôjdete spať.

Color your hair without using hair dye step 13.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 5. septembra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.