Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najbizarnejší výskum. Čo o vás prezrádza spôsob, akým máte zavesený toaletný papier?

reklama:
toaletný papier
toaletný papierwww.gettyimages.com

Ľudia sa občas rozdelia kvôli najrôznejším veciam do dvoch táborov. Občas sú to ale veci naozaj bizarné. Napríklad spôsob, akým si ľudia zavesujú toaletný papier. Niekto ho dáva smerom dole, iní zase smerom nahor. Ako je to ale správne? A čo o nás vlastne spôsob zavesenia toaletného papiera hovorí? Na to sa pokúsili nájsť odpoveď vedci. Áno, je to naozaj bizarné, ale prečo to vlastne nepreskúmať, že? Takže ako máte toaletný papier zavesený vy?

Štúdia o toaletnom papieri má naozaj zaujímavé výsledky. Ľudia, ktorí vraj nechávajú toaletný papier zavesený tak, že kotúč visí pozdĺž steny zozadu, sú vraj submisívnejší. Tí, ktorí ho naopak nechávajú zavesený zhora, teda kotúčom od steny, sú viac asertívni. Submisívnejší jedinci sú príjemnejší, empatickejší a flexibilnejší.

Výskum skúmal spôsob zavesenia u viac ako 2000 ľudí rôznej vekovej kategórie. Podľa štúdie bolo dokonca zistené, že až 1 z 5 ľudí otočí rolku toaletného papiera na druhú stranu, pokiaľ sa nachádza v dome niekoho iného. Ľudia, ktorí toto robia, sú väčšinou asertívni a nachádzajú sa v dome submisívnych jedincov. To však nie je všetko. Podľa spôsobu zavesenia sa vraj dá aj odhadnúť, aký bohatý človek je. 73 % submisívnych jedincov vraj zarábalo menej ako 20 tisíc dolárov ročne, zatiaľ čo 60 % asertívnych jedincov zarábalo až 50-tisíc dolárov ročne.

Vedci jednoducho dokážu študovať a skúmať úplne všetko, čo sa im zapáči.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 8. decembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.