Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na tieto miesta pri upratovaní najčastejšie zabúdame!

reklama:
upratovanie domácnostiwww.gettyimages.com

Niekto upratuje po večeroch všedných dní, aby si mohol nerušene užívať víkend. Iný si dá radšej po práci ruky za hlavu a všetky domáce práce odkladá práve na víkend, kedy máme dostatok času venovať sa im. Ani jeden z prístupov pochopiteľne nie je zlý. Podľa odborníkov nie je dôležité ani tak to, kedy upratujeme,ale ako upratujeme.  Pozrite sa, na čo pri upratovaní väčšinou zabúdame.

Miesta, kde sa špine darí

Trochu paradoxne sú rajom špiny , baktérií  a  vírusov kuchyne a kúpeľňa. Dve miestnosti, pri ktorých máme dojem, že ich udržiavame v maximálnej čistote. Po prvé  preto, že v nej skladujeme a pripravujeme jedlo, tú druhú preto, že v nej sami vykonávame očistu. Ale obe miestnosti spája tiež skutočnosť, že sú zvyčajne najvlhšími miestnosťami v domácnosti.

Vlhké prostredie všeobecne prospieva rôznym škodcom, podporuje rast mikroskopických plesní a húb a čistote celkovo nesvedčí. Tým skôr, že kúpeľňa aj kuchyňa ponúka veľké množstvo zákutí, kde sa môže držať špina, ale aj pre škodcov výživných textílií.

Môže ísť napríklad o priestory za chladničkou, za alebo pod kuchynskou linkou, za sporákom alebo medzi sporákom a kuchynskou linkou, prípadne za ďalšími spotrebičmi, ako je mikrovlnná rúra
Menej často používané textílie, ktoré sú ale čas od času namočené, napríklad župany, uteráky, utierky alebo chňapky na horúci riad.
Skrinky a poličky, na ktoré poriadne nedosiahneme, prípadne ich hornej steny.

Nezabudnite čistiť spotrebiče

Tiež tradične zabúdame čistiť veľké elektrické spotrebiče na čele s umývačkou riadu, práčkou a sušičkou. U týchto spotrebičov máme navyše často dojem, že keď sa používajú na očiste ostatných vecí, musia byť samy o sebe čisté. To ale pochopiteľne nie je pravda, rovnako ako mrazničku, chladničku, mikrovlnnú rúru alebo toaster treba pravidelne umývať .

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. februára 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.