Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na slovensku potvrdili ďalšie tri prípady delta variantu: Výzva Mikasa všetkým občanom

reklama:
Ján Mikas
Hlavný hygienik SR Ján MikasFoto: SITA/Jana Birošová

Ako uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas, osoby neboli očkované a boli bez príznakov. Prišli z krajiny mimo Európskej únie a po príchode na Slovensko šli do domácej karantény. Úzke kontakty neboli identifikované …

Hlavný hygienik upozornil, že iba kompletné očkovanie a veľká opatrnosť nás zachráni od ďalších vážnych problémov. „Delta variant koronavírusu už začína dominovať v mnohých európskych krajinách.

Je bohužiaľ oveľa infekčnejší ako alfa variant, ktorý sa presadil u nás. Jedine očkovanie je riešením. So všetkou pokorou vyzývam spoluobčanov, aby rešpektovali pandemické opatrenia, najmä pri príchode zo zahraničia, „uviedol Ján Mikas.

Ako dodala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková, na slovensku máme aktuálne celkom štyri laboratórne potvrdené prípady delta variantu. Všetky osoby boli nezaočkované.

Delta variant patrí spolu s kapa variantom do rovnakej línie, ktoré boli prvýkrát zaznamenané koncom roka 2020 v Indii. Delta variant je infekčnejší ako alfa variant, a to minimálne o 40%. Nakazená osoba sa stáva infekčná už na druhý až tretí deň. Nakazeným zároveň hrozí vyššie riziko hospitalizácie. Najbežnejšie príznaky sú bolesť hlavy, krku, nádcha a horúčka, vzácnejší je kašeľ a strata čuchu. Najúčinnejšia ochrana proti delta variantu je podľa odborníkov kompletná zaočkovanosť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 26. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.