Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na noc si vložila kapustu na hruď. Výsledný efekt Vás prekvapí!

reklama:
00 1.jpg

Biela kapusta je obľúbenou prílohou k pečenému mäsu a mnohým ďalším pokrmom. Surové kapustné listy sú ale plné liečivých látok, ktoré dokážu byť cenným liekom aj pri vonkajšom použití. O magických schopnostiach kapustných listov vedeli už naše babičky a ich opravdivosť potvrdili tiež vedci a lekárski výskumníci z celého sveta. Účinky kapustných obkladov na mnoho najrôznejších ťažkostí sú neoddiskutovateľné a tak zjavné, že nie je možné ich poprieť. Poradíme vám, na ktoré zdravotné ťažkosti možno hlávkovú kapustu použiť. A budete veľmi prekvapení!

Hlávková kapusta patrí do čeľade kapustovitých rastlín. Tie sa vyznačujú vysokým obsahom látky zvanej glukozinoláty a tiež rad ďalších zlúčenín, ktoré napomáhajú zmierňovať zápaly a dokonca bojujú aj proti rakovine.

Pred použitím formou obkladu je potreba kapustné listy sprudka spariť horúcou vodou a potom dôkladne osušiť. Takto pripravené listy sa v niekoľkých vrstvách položia na postihnuté miesto a previažu sa obväzom, šatkou alebo fóliou, aby na miesto pevne priľnuli a nespadli. Takýto obklad necháme priložený cez noc.

Poruchy funkcie štítnej žľazy

Hoci kapustová zelenina všeobecne údajne môže funkciu hormonálnych žliaz v ľudskom tele narušovať, hlávková kapusta je tou výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. Nočné obklady krku sa ukázali ako vysoko účinné pri napravení poruchy tvorby hormónov štítnej žľazy.

001 1.jpgPomliaždeniny, modriny a opuchy

Urýchliť hojenie modrín a pomliaždenej kože je možné radom rôznych prírodných spôsobov a jedným z tých účinnejších sú práve kapustovej obklady. Už po jedinej aplikácii nočného obkladu z čerstvých listov hlávkovej kapusty bolesť ustúpi a opuchy opadnú. Ak sa tak náhodou nestane, je potrebné vyhľadať lekára, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť, že poranenie je rozsiahlejšie, než sa na prvý pohľad zdalo.

Bolesti hlavy a migréna

Listy hlávkovej kapusty obsahujú vitamíny C a K, kyselinu listovú, draslík, vápnik, horčík, fosfor a železo, čo sú zložky, ktoré efektívne bránia bolestiam hlavy, ktoré veľmi často pramenia z nedostatku týchto kľúčových látok v strave. Tieto látky sa do tela účinne dostávajú aj prostredníctvom kože, a preto obklady z kapustných listov veľmi dobre pomáhajú bolesti hlavy odstrániť. Okrem toho dokáže pomocou detoxikovať organizmus a dokonca odstrániť z tela ťažké kovy, ako je olovo a ortuť.

Uhryznutie hmyzom

Bodnutie včelou, osou, ovadom a inými podobnými druhmi hmyzu bývajú veľmi bolestivé. Obklad z kapusty dokáže z miesta odvádzať prebytočné teplo, tlmí bolesť a znižuje opuchy.

Astma a respiračné choroby

Obklady z kapusty sú účinné pri liečbe i prevencii ochorení dýchacích ciest, ako je astma či bronchitída.

Bolestivé dojčenie

Listy kapusty priložené na prsia pred a po dojčení po dobu 20 minút znižujú prekrvenie a podporujú tvorbu materského mlieka. Pre lepšiu účinnosť ich môžete pred aplikáciou nadrviť valčekom či iným nástrojom, ktorý naruší povrch kapustového listu a pomôže prúdenie šťavy do pokožky.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 12. mája 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.