Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na čo všetko sa dá použiť gáfrový olej?

reklama:

Prečítajte si aspoň 10 zdravotných prínosov gáfrového oleja

7 beauty benefits of camphor oil you should know 700x504.jpg

1. Zlepšuje cirkuláciu v tele

Gáfrový esenciálny olej je účinný stimulant , ktorý zvyšuje aktivitu obehového systému, zrýchľuje metabolizmus , trávenie, sekréciu a vylučovanie. Táto vlastnosť pomáha pri liečbe problémov a ochorení spojených s nesprávnou cirkuláciou, trávením, pomalými metabolickými procesmi, zablokovanými sekrétmi a širokou škálou ďalších mimoriadnych stavov.

2. Zabraňuje infekciám kože a likviduje vši

Gáfrový olej je vynikajúci dezinfekčný prostriedok, insekticíd a germicid (chemická látka, ktorá pomáha hubiť mikroorganizmy ako baktérie, vírusy, plesne). Môže byť pridávaný do pitnej vody k jej dezinfekcii, najmä v lete a v období dažďov, kedy je väčšia pravdepodobnosť, že sa voda nakazí. Otvorená fľaša alebo nádoba s olejom alebo zapálený kúsok látky namočený v gáfrovom oleji odpudzuje hmyz a zabíja baktérie. Pri zmiešaní s vodou určenou na kúpanie gáfrový olej externe dezinfikuje celé telo a tiež zabíja vši .

3. Eliminuje plynatosť

Tento olej je veľmi užitočný pri poskytovaní úľavy na problémy s plynatosťou . Predovšetkým nedovoľuje, aby sa plyn v tele vytváral a na druhej strane ho tiež účinne odstraňuje (keď už v tele je).

4. Znižuje nervové poruchy

Pôsobí ako dobré anestetikum a je veľmi účinný pri lokálnej anestézii. Spôsobuje necitlivosť senzorických nervov v oblasti aplikácie. Tiež znižuje závažnosť nervových porúch a kŕčov, epileptické záchvaty, nervozitu a chronickú úzkosť.

5. Zbavuje kŕčov

Je to veľmi účinné antispasmodikum a poskytuje okamžitú úľavu od kŕčov. Je tiež účinný pri liečení extrémnej spasmodickej cholery.

6. Zvyšuje libido

Gáfrový olej, pri konzumácii, zvyšuje libido tým, že stimuluje tie časti mozgu, ktoré sú zodpovedné za sexuálne túžby . Pri aplikácii zvonka pomáha liečiť problémy s erekciou tým, že zlepšuje krvný obeh v postihnutých častiach – je silným stimulátorom .

7. Znižuje zápal

Je veľmi užitočný pri liečení takmer všetkých typov zápalov, ako vnútorných, tak i vonkajších. Tiež uvoľňuje telo a myseľ, zatiaľ čo dodáva pocit pokoja a sviežosti. Ukazuje sa, že je veľmi chladný a osviežujúci, najmä v lete. Gáfrový olej možno tiež zmiešať s vodou na kúpanie, aby sa v letnom teple dostalo ďalšieho pocitu príjemného chladu.

Afdca00908754162814090468e58c593.jpg

8. Uvoľňuje nervy a mozog

Má narkotické účinky, pretože dočasne desenzitizuje nervy a uvoľňuje mozog. Môže tiež spôsobiť, že človek stratí kontrolu nad končatinami, ak sa užíva nadmerne – pretože ovplyvňuje funkcie mozgu . Vôňa gáfrového oleja je trochu návyková. Mnoho ľudí malo silnú závislosť na tejto vôni alebo jeho konzumácii, takže buďte opatrní.

9. Zbavuje zdúrenia

Silná prenikavá vôňa oleja je silným Dekongestívom . Okamžite zmierňuje zdurenie priedušiek, hrtana, hltana, nosných ciest a pľúc. Používa sa preto v mnohých dekongestantních balzamoch. Môže pekne uvoľniť upchatý nos .

10. Prínosy pri liečbe

Niekedy sa používa v prípadoch srdcového zlyhania v kombinácii s inými liekmi. Je tiež prínosom pri liečbe epilepsie, hystérie, vírusových ochorení, ako je kašeľ, osýpky, chrípka, otrava potravinami, infekcia v reprodukčných orgánoch a uštipnutia hmyzom.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 15. novembra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.