Na celú noc si položila na hruď hlávkovú kapustu … Efekt bol pôsobivý! – Prečo? Skúste kapustové obklady.

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na celú noc si položila na hruď hlávkovú kapustu … Efekt bol pôsobivý! – Prečo? Skúste kapustové obklady.

reklama:
01 15.jpg

Bolesti hlavy a migréna

Listy hlávkovej kapusty obsahujú vitamíny C a K, kyselinu listovú, draslík, vápnik, horčík, fosfor a železo, čo sú zložky, ktoré efektívne bránia bolestiam hlavy, ktoré veľmi často pramenia z nedostatku týchto kľúčových látok v strave. Tieto látky sa do tela účinne dostávajú aj prostredníctvom kože, a preto obklady z kapustných listov veľmi dobre pomáhajú bolesti hlavy odstrániť. Okrem toho dokážu detoxikovať organizmus a dokonca odstrániť z tela ťažké kovy, ako je olovo a ortuť.

Uhryznutie hmyzom

Bodnutia včelou, osou, ovadmi a inými podobnými druhmi hmyzu bývajú veľmi bolestivé. Obklad z kapusty dokáže z miesta odvádzať prebytočné teplo, tlmí bolesť a znižuje opuchy.

Astma a respiračné choroby

Obklady z kapusty sú účinné pri liečbe i prevencii ochorení dýchacích ciest, ako je astma či bronchitída.

Bolestivé dojčenie

Listy kapusty priložené na prsia pred a po dojčení po dobu 20 minút znižujú prekrvenie a podporujú tvorbu materského mlieka. Pre lepšiu účinnosť ich môžete pred aplikáciou nadrviť valčekom či iným nástrojom, ktorý naruší povrch kapustového listu a pomôže prúdenie šťavy do pokožky.

reklama:
01 15.jpg

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 21. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.