Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Zdravie
  • Na celú noc si položila na hruď hlávkovú kapustu … Efekt bol pôsobivý! – Prečo? Skúste kapustové obklady.

Na celú noc si položila na hruď hlávkovú kapustu … Efekt bol pôsobivý! – Prečo? Skúste kapustové obklady.

reklama:
Breast0.jpg

Biela kapusta je obľúbenou prílohou k pečenému mäsu a mnohým ďalším pokrmom. Surové kapustné listy sú ale plné liečivých látok, ktoré dokážu byť cenným liekom aj pri vonkajšom použití. O magických schopnostiach kapustných listov vedeli už naše babičky a ich opravdivosť potvrdili tiež vedci a lekárski výskumníci z celého sveta. Účinky kapustných obkladov na mnoho najrôznejších ťažkostí sú neoddiskutovateľné a tak zjavné, že nie je možné ich skúšať poprieť. Poradíme vám, na ktoré zdravotné ťažkosti možno hlávkovú kapustu použiť. A budete veľmi prekvapení.

Hlávková kapusta patrí do čeľade kapustovitých rastlín. Tie sa vyznačujú vysokým obsahom látky zvanej glukozinoláty a tiež rad ďalších zlúčenín, ktoré napomáhajú zmierňovať zápaly a dokonca bojujú aj proti rakovine.

Pred použitím formou obkladu je potreba kapustné listy sprudka spariť horúcou vodou a potom dôkladne osušiť. Takto pripravené listy sa v niekoľkých vrstvách položia na postihnuté miesto a previazať  obväzom, šatkou alebo fóliou, aby na miesto pevne priľnuli a nespadli. Takýto obklad necháme priložený cez noc.

Poruchy funkcie štítnej žľazy

Hoci kapustová zelenina všeobecne údajne môže funkciu hormonálnych žliaz v ľudskom tele narušovať, hlávková kapusta je tou výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. Nočné obklady krku sa ukázali ako vysoko účinné pri napravovaní poruchy tvorby hormónov štítnej žľazy.

Pomliaždeniny, modriny a opuchy

Urýchliť hojenie modrín a pomliaždenie kože je možné radom rôznych prírodných spôsobov a jedným z tých účinnejších sú práve kapustové obklady. Už po jedinej aplikácii nočného obkladu z čerstvých listov hlávkovej kapusty bolesť ustúpi a opuchy opadnú. Ak sa tak náhodou nestane, je potrebné vyhľadať lekára, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť, že poranenia sú rozsiahlejšie, než sa na prvý pohľad zdalo.

Pokračovanie na druhej stránke:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 21. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.