Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Môžu deti vidieť duchov?

reklama:
dieťa
dieťawww.gettyimages.com

Veľa ľudí verí, že deti majú schopnosť vidieť veci, ktoré dospelým zostávajú skryté. Niekedy je ale ťažké odlíšiť, čo je skutočnosť a čo vymyslené detské fantazírovanie alebo imaginárni priatelia. Rodičia dievčaťa sa prikláňali skôr k druhému variantu, keď im dcéra povedala, že niekedy cítia zvláštnu prítomnosť a vidia, ako sa veci pohybujú samy od seba.

Záznamy boli desivé

Aj napriek tomu sa ale rodičia rozhodli pre istotu nainštalovať skryté kamery do niekoľkých miestností. To, čo na nich následne uvideli, ich naozaj vydesilo. Video následne anonymne nahrali na sociálne siete. Vo videu sú vidieť dve situácie. V tej prvej sa dievča hrá so svojimi bábikami, keď bábika, ktorá je na druhej strane miestnosti, začne hýbať hlavou.

V druhej situácii môžeme vidieť, že si dievča v pokoji píše domáce úlohy, keď sa zrazu pohnú papiere tak, ako by sa miestnosťou prehnal prievan. Vzápätí sa ale začnú pohybovať a lietať aj ďalšie školské potreby. Dievča sa vydesí a odbehne. Keď sa vráti, začne skákať dokonca aj celý stôl. Po tejto skúsenosti už rodičia o pravdivosti slov svojej dcéry nepochybovali.

Niektorí ľudia sú skeptickí

Vysvetlenia, ktoré sa následne na sociálnych sieťach objavili, sa rôznia. Niektorí sú presvedčení, že sa jedná o obyčajnú počítačovú manipuláciu a nahrávky nie sú pravé. Iní veria, že sa jedná o nadprirodzené sily. Tak ako tak sa reakcia dcéry na druhom videu zdá veľmi uveriteľná a vyzerá to, že je naozaj vydesená.

Či už sú tieto nahrávky skutočné alebo nie, umiestnenie kamier bolo od rodičov dobré rozhodnutie. Znamená to totiž, že počúvali svoju dcéru a rozhodli sa so situáciou niečo urobiť, akokoľvek sa zdala absurdná. Je dôležité svoje deti počúvať už od útleho veku a neignorovať ich obavy, aj keď sa nám zdá, že sú len vymyslené. My dospelí si totiž často myslíme, že vieme všetko, a odvraciame sa od potrieb a problémov tých najmenších v domnení, že si len vymýšľajú.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 18. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.