Milovníci kávy. Viete, v akom čase nepiť kávu?

Zdieľať
pitie kávy
Milovníci kávy. Viete, v akom čase nepiť kávu? Foto: www.freepik.com

Vypitie šálky kávy pred prácou je pre väčšinu ľudí štandardným rituálom. Mnoho ľudí je zvyknutých začať svoj deň týmto spôsobom. Preto vyhlásenie lekárov, že takýto zvyk má negatívny vplyv na telo, prekvapilo milovníkov tohto horúceho nápoja. Kedy by ste nemali piť kávu a ako sa vyhnúť zdravotným problémom?

Prezradíme vám, v ktorú dennú dobu sa neodporúča piť takýto povzbudzujúci nápoj. Pamätajte na tieto dva časové úseky, kedy by ste kávu nemali variť. V opačnom prípade sa môžete stretnúť s veľmi nepríjemnými následkami. Kedy by ste rozhodne nemali piť kávu?

káva
Milovníci kávy. Viete, v akom čase nepiť kávu? Foto: www.freepik.com

Po prebudení

Lekári jednohlasne ubezpečujú, že piť kávu pred raňajkami nie je najlepší nápad. Faktom je, že ráno v našom tele stúpa hladina kortizolu (známeho aj ako stresový hormón). Vďaka nemu sa cítime veselí. Preto po prebudení nie je potrebné konzumovať kofeín.

Takýto povzbudzujúci nápoj, opitý pred prvým jedlom dňa, môže len zhoršiť situáciu. Koniec koncov, zvýši hladinu kortizolu. To môže mať za následok zvýšenú únavu, zhoršenie nálady alebo pocity úzkosti.

ranná káva
Milovníci kávy. Viete, v akom čase nepiť kávu? Foto: www.freepik.com

Pred spaním

Pre povzbudzujúci účinok, ktorý má káva, sa tiež neodporúča piť ju 6 hodín pred spaním. Tento horúci nápoj môže podľa lekárov zmariť všetky pokusy zaspať. A príliš neskorá pravidelná konzumácia kávy môže dokonca viesť k nespavosti, ktorá znižuje kvalitu života. Pretože sa človek stáva veľmi podráždeným. Potom je veľmi ťažké stanoviť si plán spánku.

Pamätajte tiež, že pitie príliš veľa kofeínových nápojov môže spôsobiť úzkosť. Môžete pociťovať zrýchlený tep, náhle bolesti hlavy a problémy so spánkom. Sledujte, ako káva ovplyvňuje vašu pohodu, počúvajte svoje telo.

A samozrejme nepite tento nápoj hneď po prebudení (pred raňajkami) a 6 hodín pred spaním. Sedenie nad šálkou kávy vám potom prinesie len potešenie, a nie pocity úzkosti, migrény a nespavosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané