Metóda prepletených prstov je jednou z najúčinnejších. Zaujíma vás, ako konkrétne prsty na nohách i rukách prelietavať a čo tým docielite? Budete prekvapení, ako možno uľaviť pohybovému aparátu.

Zdieľať
0001.png

Zdá sa to ako niečo, čo nemá absolútne žiadny význam. Máme na mysli prepletanie prstov, ktoré robia ľudia skôr len z dlhej chvíle než preto, že by v tom videli niečo dôležité. Pravda je ale iná. Ak budete svoje prsty preplietať pravidelne a hlavne správne, výrazne s tým pomôžete svojmu pohybovému aparátu. Podľa odborníkov je metóda prepletených prstov jednou z tých najlepších. Skúste ju a uvidíte sami.

Prečo práve metóda prepletených prstov? pretože pomáha

Mnoho ľudí bola k tejto metóde skeptická, ale keď ju nakoniec vyskúšali, dali jasne za pravdu tomu, že funguje. Metóda prepletených prstov je unikátny súbor cvikov, ktorá pomáha. Ako? Dokáže napríklad uvoľniť svalové napätie. Pomôže uľaviť od bolestí kĺbov, alebo pohybového aparátu. Rovnako tak môže dôjsť aj k tomu, že sa uľahčí samotný pohyb.

Zaujímavosťou na tejto technike je to, že nie je nijako nová. Práve naopak. Len sa na nej zabúdalo, či už nevedomky, alebo zámerne. Jednalo sa o metódu, ktorá bola hojne využívaná v Tibete, čo je krajina známa práve svojimi unikátnymi postupy, ktoré sú založené na využití prírodných, nie chemických metód.

Cvik 1: Prekladanie prstov na nohách

Základom tohto cvičenia je sedenie buď na podlahe, alebo na stoličke. V tejto polohe zdvihnite koleno a snažte sa chodidlo pritiahnuť čo najviac k sebe. Následne prsty na rukách prepleťte s prstami na nohách. Vždy je potrebné myslieť na to, že sa prepletá ľavá noha s pravou rukou, alebo ľavá ruka s pravou nohou. Rukou pevne stlačte a v tejto polohe držte prsty na nohách zhruba 1 minútu. Potom postupne uvoľňujte a vracajte nohu do východiskovej polohy. Potom urobte to isté s druhou nohou. Počas cviku by malo dôjsť k tomu, že budete na nohe pozorovať drobnú zmenu farby z dôvodu ľahkého spomaleniu krvného obehu.

Cvik 2: Tlačenie palca na nohe

Druhý cvik je veľmi podobný tomu prvému. Začína sa v rovnakej polohe a robí sa pri ňom to rovnaké. Iba sa pridá ešte jedna vec navyše. O akú konkrétne sa jedná? Akonáhle máte prsty na nohách prepletené, použite palec u ruky k tomu, aby ste ním opiplali vankúšik palca na nohe. vďaka tomu budete stimulovať rad reflexných bodov. Okrem klasického stláčanie je možné využiť aj krúživý pohyb.

Cvik 3: Zamykanie a odomykanie prstov

Názov tohto cviku síce môže znieť celkom zvláštne, ale treba povedať, že to tak nie je. Zamykanie prstov iste poznáte, pretože je to ten cvik, keď zopnete svoje ruky. My sa ale zameriame na to, že to isté urobíte v kombinácii pravá ruka ľavá noha, a potom naopak. Základná poloha je poležiačky. Potom zdvihnete horný čítať tela, pritiahnete nohu k hrudníku a vytvoríte prepletené prstov. Zároveň sa snažte tlačiť pätu nohy čo najviac je svojmu telu. Ďalej sa snažte k svojmu telu čo najviac tlačiť tiež koleno. Ide síce o cvik náročnejší, ale rozhodne funguje.

Cvik 4: Zdvíhanie prepletených prstov

Tento cvik už nemôžete vykonávať sami. A tak je vhodné povedať si o pomoc niekomu z rodiny – napríklad. Základná polohou je sed, kedy máte obe nohy na zemi. Chodidlá sa dotýkajú podložky. Druhá osoba k vám ide spredu, vezme jednu nohu a ľahko nadvihne chodidlo. Päta sa pritom neustále musia dotýkať podložky. Daná osoba prepletie svoje prsty s tými na nohách, a potom sa snažia nohu tlačiť čo možno najviac k vám, ale zároveň sa snaží o to, že päta musí neustále zostávať na podložke.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané