Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Medovka lekárska ako skutočný zázrak prírodnej medicíny. Budete prekvapení, s čím všetkým vám pomôže

reklama:
medovka
medovkawww.gettyimages.com

Problémom dnešnej doby je hlavne to, že mnoho ľudí verí skôr klasickej medicíne, založenej na chémiu, než tej, ktorá sa používala po stáročia. Máme na mysli prírodnú medicínu. Je pravdou, že úplne všetko s ňou vyliečiť nejde, ale sú rôzne neduhy, na ktoré je ako stvorená. Stačí len zvoliť tú správnu bylinu. A jednou z takých je medovka lekárska. Už daný názov ukazuje to, že je v oblasti lekárstva dokonalou voľbou, s ktorou nemožno urobiť chybu. S čím všetkým vám môže pomôcť?

Zoznámte sa s unikátnou medovkou. Aké zaujímavosti sa k nej viažu?

Jedna zaujímavosť je rozhodne spojená s jej názvom. Medovka ako označenie sa používa hlavne preto, že kvety tejto rastliny celkom výrazne priťahujú včely. A majú tiež veľmi veľa nektáru a tak je možné z rastliny vyrobiť viac medu, ako z iných. Preto tento názov. Prívlastok lekárska je zasa spojený s radom liečivých unikátov, na ktoré by sa nemalo zabúdať. Má mnoho biologicky aktívnych látok, obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov a ďalších látok, rovnako ako zaujme tým, ako sa účinné látky efektívne vstrebávajú a ako ich ľudské telo dokáže efektívne využiť. Aj preto sa často dáva do rôznych liekov, ale aj doplnkov stravy. A kedy sa hodí jej silu využívať?

Pomáha pri problémoch so srdcom

Tu je skutočne zázrakom, pretože dokáže blahodarne pôsobiť na celý rad srdcových problémov. Ak sa pozrieme na niekoľko hlavných, tak vie zmierňovať bolesti srdca, rovnako ako vie tiež znižovať krvný tlak. Zabúdať nemožno ani na dobrý vplyv na tachykardiu, či pozitíva spojené s mírněním dýchavičnosti.
Má pozitívny vplyv na vyváženosť hormonálneho stavu

Medovka je veľmi často odporúčaná ženám, pretože práve im dokáže výrazne pomôcť s normalizáciou ich hormónov. A to sa týka tak chvíľ, ktoré sú spojené s menštruáciou, tak sa jedná aj o situácie spojené s prechodom. Vďaka tomu sa minimalizujú aj rôzne negatívne prejavy.
Ovplyvňuje psychické stavy

Zabúdať nemožno tiež na psychické stavy, ktoré veľmi pozitívne ovplyvňuje. Vie nielen zlepšiť náladu, alebo eliminovať stres. Pomáha tiež pri komplikovanejších problémoch, ako sú napríklad pocity úzkosti, alebo rôzne stresové poruchy. Lepšia voľba, než akákoľvek chemická sedatíva.
Zlepší kvalitu spánku

Nielen balzam na nervy. Medovka je tiež osvedčeným pomocníkom vo chvíli, keď sa vám zle spí. Je dobrou voľbou v situáciách, keď je vaším cieľom podporiť kvalitu spánku. Tak v tom, že dobre zaspíte, tak v tom, že sa nebudete počas noci prebúdzať. Budete oddýchnutí a plní energie. Tak, ako by to malo byť.
Prospieva vašim črevám

Ak vás trápia takzvaná kolika, teda bolesti, kŕče, ale aj nadúvanie, je medovka dobrým pomocníkom. Zmierňuje plynatosť a tiež s ňou spojené problémy, ako sú práve bolesti ako brucha, tak aj možné bolesti v oblasti črevného systému.
Posilní imunitný systém

Chcete zabojovať proti súčasnej chrípke? Alebo naopak chcete posilniť svoju imunitu tak, aby vám chrípka nehrozila ani v čase epidémií? V oboch prípadoch je na mieste posilňovať imunitný systém, vďaka čomu sa týchto problémov báť nemusíte. Budete mať odolnosť na maximum.
Stimuluje činnosť mozgu

Potrebujete, aby vám to viac myslelo? Aby ste zlepšili svoje sústredenie, alebo aby došlo aj k tomu, že budete lepšie premýšľať, že budete efektívne riešiť úlohy, alebo že si budete viac pamätať? Na toto všetko môže byť dobrým pomocníkom práve medovka lekárska.
Prospeje vašej kráse

Ďalší dôvod pre medovku je to, že vie výrazne prospievať vašej kráse. Má takzvaný tonizujúci účinok, ktorý sa podpisuje na tom, že je vaša pleť kvalitné, že je čistá a teda celkovo krásna. Zabudnite na krémy, keď je tu táto unikátna bylina.
Podporuje chute do jedla

To síce môže byť na škodu keď máte diétu, ale na druhú stranu sa hodí vo chvíli, keď vás trápia rôzne pocity nechutenstvo, alebo máte k niektorým jedlám dokonca odpor. Vďaka pravidelnej konzumácii medovky dokážete dlhodobo normalizovať tiež vaše stravovacie návyky. Skúste to a uvidíte.
potláča zápaly

Tie sa môžu objaviť kdekoľvek na tele, rovnako ako sa môžu objaviť aj vo vnútri ľudského tela. A podlamujú naše zdravie. Predchádzať im, ale tiež je pomôcť liečiť môže práve medovka. Keď vám bude diagnostikované zápalové ochorenie, nezabúdajte na jej prospešné účinky.
Zlepšuje ľudský dych

Nemusí to byť len rôzne spreje, rovnako ako to nemusí byť cukríky, ani žuvačky. Ak máte problémy so zápachom z úst, tak vám môže pomôcť medovka lekárska. Dokáže eliminovať baktérie a tak zlepšiť váš dych.
Pomáha k lepšej postave

Síce stimuluje chuť do jedla, ale zároveň dokáže v tele aktivovať metabolizmus a tiež metabolické procesy. To znamená, že telo sa vyčistí a tiež bude rýchlejšie spaľovať uložené tukové zásoby. A k čomu to vedie? Samozrejme k ideálnej váhe.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 11. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.