Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte vo zvyku spať s mobilným telefónom na nočnom stolíku? Zabudnite na to!

reklama:
Mobil na nočnom stolíku
Mobil na nočnom stolíkuwww.gettyimages.com

Mobilný telefón je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Už dávno sa stal nástrojom, bez ktorého sa nemožno ani pohnúť. Máte ho pri sebe počas celého dňa a veľmi dobre vieme, ako návykový by pre nás mohol byť. Dokonca aj deti ho používajú často, niekedy až príliš často. Problém je v tom, že ho počas spánku dávame vedľa seba, čo je škodlivý zvyk, ktorý môže spôsobovať problémy, a to aj veľmi vážne.

Prečo držať telefón mimo posteľ?

Jedným z prvých dôvodov, prečo by ste mali držať svoj smartphone mimo posteľ, je jeho schopnosť udržať nás hore celé hodiny. Mnoho ľudí kvôli nemu trpí problémami so spánkom. V nedávnom prieskume medzi dvoma tisíckami ľuďmi v roku 2018 sa ukázalo, že 40 percent z nich berie mobil do ruky pred spaním, čo je naozajstný zlozvyk, ktorý ľuďom spôsobuje mnoho najrôznejších problémov.

Okrem toho, že Vás núti zostať hore, môžete mať problémy so vzrušením, čo Vášho partnera určite nepoteší. Mnoho respondentov výskumu uviedlo, že sa už obrátili na profesionála, ktorý sa pokúsil túto závislosť zlomiť, ale zbavila sa jej len polovica z nich. Narušený spánok môže byť problém sám o sebe. Počas dňa môžete trpieť poruchami koncentrácie, slabosťou niektorých častí tela, pociťovať môžete tiež ťažobu v končatinách alebo celkovú malátnosť.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 16. októbra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.