Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte tieto biele škvrny na nechtoch? Vieme čo znamenajú.

reklama:
1175.jpg

Toto väčšinou nikto nerieši, ale môže to byť problém. Každý z nás už niekedy spozoroval na svojich nechtoch divné, biele škvrny. Kto z nás im však prikladal dôraz, alebo sa nad nimi vôbec pozastavil? V niektorých prípadoch sa z nich však vytvorí až súvislé biele pruhy a v najhorších prípadoch sa na bielo zafarbia celé nechty.

Čo znamená také zafarbenie?

Odborne sa tieto biele fľaky nazývajú leukonychia, a to, prečo sa tvoria, môže mať niekoľko dôvodov. Buď ste si spôsobili úraz a biela škvrna sa vytvorila dôsledkom nárazu na nechtové lôžko, zdedili ste ich, alebo vám zle funguje niektorý z vnútorných orgánov – najčastejšie to sú ľadviny. Najčastejšou príčinou je však nedostatok vitamínov, stres, nedostatok zinku a proteínov. Ak trpíte tým, že vaše nechty sú biele úplne celé, môže to znamenať, že vaše telo nie je schopné absorbovať bielkoviny a jeden z vašich vnútorných orgánov zlyháva. Ak sú na vašich nechtoch biele paralelné čiary, máte problém s pečeňou. V niektorých prípadoch môže ísť dokonca o cirhózu pečene, ale môže sa to diať „len“ následkom úrazu. Ak máte na nechtoch iba biele fľaky či bodky, ide o najbežnejší formu, ktorá však nie je tak závažná.

217.jpg

Ak niečo podobné na svojich nechtoch spozorujete, nemusí ísť hneď o závažnú chorobu či zlyhávania vnútorných orgánov. Je však dôležité, aby ste do vašej stravy zaradili veľa proteínov a vitamínov. Dopĺňajte zinok, ktorý sa nachádza v orechoch či strukovinách. Ak sa však škvrny zväčší, popremýšľajte nad návštevou doktora. Naše telo by sme mali sledovať, každý deň nám dáva jasné znaky toho, čo mu vadí, a čo naopak prospieva. Neignorujte ho. Takže si na toto dávajte veľký pozor.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 23. júla 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.