Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte syna? Podarilo sa vám odovzdať mu svoje najlepšie vlastnosti? Ako ovplyvňuje milujúca matka svojho syna

reklama:
matka a syn
matka a synwww.gettyimages.com

Úžasné spojenie medzi matkou a jej deťmi nemožno ignorovať. Úzky vzťah s matkou pomáha naplno rozvíjať osobnosť dieťaťa. Ale vzťah medzi matkou a synom si zaslúži osobitnú pozornosť. Ako ovplyvňuje milujúca matka syna?

1. Nižšia pravdepodobnosť neuvážených činov

Ženy zvyčajne nie sú tak bezohľadné ako muži. Sú viac informované a opatrné a nie sú ochotné riskovať svoje zdravie a život. Sú spravidla praktickejšie a uvedomujú si, čo ich činy spôsobia. Práve od matky sa syn dozvie, že je rozumné byť opatrný. Bude premýšľať o svojich aktivitách a naučia sa zodpovednosti od najútlejšieho veku. Pri láskyplnej matke vyrastie syn zodpovednejší a zrelší.

2. Vyššia pravdepodobnosť úspechu

Bolo preukázané, že synovia, ktorí majú silnú väzbu so svojou matkou, majú väčšiu zodpovednosť. Sú obvykle dobre zbehlí v tom, čo robia, a bývajú úspešnejší. Bolo vykonané mnoho štúdií, ktoré ukázali, že dieťa dedí svoj intelekt od svojej matky, a preto je ich spojenie hlbšie.

3. Kontinuita

To, čo sa syn dozvie od svojej matky, odovzdá potom svojmu synovi alebo dcére. Matka učí svojho syna trpezlivosti, teplu, štedrosti, súcitu, láske a mnohému ďalšiemu. Zostane s ním až do konca svojho života a on to zase odovzdá svojim deťom.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 8. októbra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.