Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte problém so spánkom? Vyskúšajte túto vojenskú techniku. Uspí vás do dvoch minút

reklama:
spánok
spánokwww.gettyimages.com

Ak máte problém vypnúť, keď príde čas spať, možno budete chcieť vyskúšať vojenskú techniku, ktorá vám môže pomôcť zaspať do dvoch minút.

Táto technika bola vyvinutá v armáde, aby umožnila vojakom zaspať kedykoľvek a kdekoľvek, dokonca aj na bojisku, keď je prostredie extrémne nepríjemné a je tam veľa hluku, spánok pre vojaka je kľúčový. Podľa výskumu vyvinuli túto techniku predovšetkým pre bojových pilotov, ktorí potrebujú maximálnu koncentráciu a 100% schopnosť svojich reflexov, práve tieto schopnosti klesajú s nedostatkom spánku.

Na začiatok sa zhlboka nadýchnite a začnite uvoľňovať každú časť tela, od hlavy až po päty. Začnite uvoľnením svalov na čele. Uvoľnite oči, tvár, čeľusť a sústreďte sa na dýchanie. Teraz choďte dole ku krku a k ramenám,uistite sa, že ramená nemáte napnuté. Spustite ich čo najnižšie a ruky majte voľne pri sebe, vrátane rúk a prstov. Než to robíte, predstavte si teplý pocit, ktorý prechádza od hlavy až po končeky prstov.

Teraz sa zhlboka nadýchnite a pomaly vydýchnite, uvoľnite hrudník, žalúdok až po stehná, kolená, nohy a chodidlá. Počas tejto techniky je dôležité pokúsiť sa vyčistiť si myseľ od akýchkoľvek myšlienok alebo stresu. Na tento účel si predstavte dva scenáre. „Po prvé – ležíte v kanoe na pokojnom jazere a nad vami je len jasná modrá obloha alebo ležíte v čiernej zamatovej hojdacej sieti v čiernej miestnosti. Ak máte kedykoľvek pocit, že vás niečo rozptyľuje, opakujte slová „Nemysli, nemysli, nemysli“ po dobu 10 sekúnd.

Je dobré to precvičovať každú noc počas šiestich týždňov. Zdá sa, že 96% ľudí, ktorí zvládli túto techniku, je skutočne schopných zaspať do dvoch minút po zatvorení očí. Mnoho ľudí sa vyjadrilo, že táto technika v skutočnosti funguje.

„Mal som  dobrého učiteľa psychológie na vysokej škole, ktorý toto učil. Rozhodne to funguje“ napísal jeden pán.

Vojenská technika, vďaka ktorej zaspíte do dvoch minút

  1. Ľahnite si a zhlboka sa nadýchnite.
  2. Postupne uvoľnite každú časť svojho tela.
  3. Predstavte si pocit tepla, ktorý sa šíri vašim telom.
  4. Sústreďte sa na svoje dýchanie
  5. Vyčistite svoju myseľ od stresu premýšľaním o dvoch scenároch, ležíte v kanoe na pokojnom jazere / ležíte v čiernej zamatovej hojdacej sieti v čiernej miestnosti.
  6. Pokiaľ sa rozptýlite, opakujte „Nemysli, nemysli, nemysli“ po dobu 10 sekúnd.
  7. Cvičte techniku každú noc počas šiestich týždňov.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 27. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.