Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte nadmerne mastné vlasy? Príčinu hľadajte v nezdravom životnom štýle aj strese

reklama:
vlasy
vlasywww.freepik.com

Rýchlo sa mastiace vlasy dokážu ženám nepríjemne skomplikovať život. Ak si aj vy musíte kvôli nadmernej mastnote svoju hrivu umývať každý deň, mali by ste vedieť, že s týmto problémom môžete niečo urobiť. Príliš sa mastiace vlasy však neskrotíte kvalitnou kozmetikou, pravú príčinu tohto problému hľadajte sama pri sebe.

Kožný maz plní dôležitú funkciu

Kožný maz, ktorý produkuje pokožka hlavy, plní veľmi dôležitú funkciu. Hydratuje a vyživuje naše vlasy. Chráni ich tak pred nadmerným vysušovaním, krepatením, lámavosťou a štiepením. Pokiaľ v pokožke hlavy vzniká štandardné množstvo kožného mazu, vaše vlasy sú lesklé, pružné a plné sily. Problém nastáva, keď sa kožného mazu tvorí nadmieru. Poznáte to tak, že si svoje vlasy musíte umývať každý deň. Inak by boli zľahnuté a bez objemu, matné či zlepené a pri prvom pohľade by vyzerali ako mokré.

Hlavné dôvody nadmerne mastných vlasov

Ak aj vám nadmerne mastné vlasy sťažujú život, zbavte sa ich. V prvom rade by ste mali nájsť pravú príčinu tohto problému, ktorú by ste mali následne začať riešiť. Z akých dôvodov sa teda môžu najčastejšie mastiť vlasy?

Stres a psychická nepohoda

Ste v strese, máte depresívne stavy alebo ďalšie psychické ťažkosti? Psychická nepohoda sa negatívne odráža aj v stave vášho tela. Rýchlo sa mastiace vlasy nie sú výnimkou.

Nezdravý životný štýl

Dôvodom nadmerne mastných vlasov môže byť aj váš nezdravý životný štýl. Ak rada a často konzumujete tučné, ťažké a vyprážané jedlá a zbožňujete sladkosti, práve tu je zakopaný pes. Okrem nevhodného jedálnička má mastné vlasy na svedomí aj fajčenie cigariet a nadmerná konzumácia alkoholu.

Každodenné umývanie vlasov

Umývate si svoje vlasy každý deň? Aj to je dôvod, prečo sa vám tak rýchlo mastia. Až príliš časté umývanie vlasov totiž núti pokožku vašej hlavy, aby produkovala väčšie množstvo kožného mazu.

Nekvalitná vlasová kozmetika

Za príliš mastné vlasy môže tiež nesprávne používanie vlasovej kozmetiky. Ak bojujete s mastnými vlasmi, masku a kondicionér používajte iba výnimočne a nikdy ich nedávajte až ku korienkom. Svoje vlasy navyše umývajte šampónom čo najšetrnejšie a pokožku hlavy rozhodne nedrhnite rukami ani uterákom.

Dedičná dispozícia a hormonálne výkyvy

Ak máte mastné vlasy, tento stav môže byť podmienený aj geneticky. Na vine však môže byť aj hormonálna nerovnováha v dôsledku menštruácie, tehotenstva, šestonedelia, klimaktéria alebo užívania antikoncepcie. Aby sa vám v týchto prípadoch vlasy nemastili ešte viac, mali by ste začať praktizovať niektoré preventívne opatrenia. Ktoré to sú predovšetkým?

Pokračujte na ďalšej strane

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 10. mája 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.