Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Masáž lávovými kameňmi- na čo všetko je dobrá

reklama:

O blahodarnom pôsobení horúcich kameňov na ľudský organizmus vedeli už starodávne kultúry pred mnohými rokmi, ktoré ju využívali k celkovej regenerácii síl a dosiahnutie duševnej vyrovnanosti. Masáž lávovými kameňmi nie je len o príjemnej relaxácii, ale má navyše aj terapeutický účinok.

Životný rytmus v dnešnej dobe dáva telu poriadne zabrať. Sme neustále vystavení stresu, pracovnému preťaženiu, žijeme neustále v napätí. K tomu máme málo pohybu, a keď k tomu prirátame nezdravé životné prostredie, nie je divu, že telo sa často ocitá na pokraji síl. Masáž je skvelým spôsobom, ako na chvíľu vypnúť, zvoľniť a dopriať si zdravé potešenie, ktoré vzpruží telesnú schránku a zároveň pozdvihne myseľ.

Lavovekameny.jpg

Teplo uvoľní svaly i dušu

Technika pokladania špeciálnych nahriatych kameňov na telo je veľmi stará. Dochované pramene potvrdzujú jej použitie u starovekých kultúr v Číne, Mezopotámii, Indii, ale aj v Európe u antických národov či v Amerike u starých Mayov. Na tento účel sa používali kamene uhladené vodou v rieke alebo zberané z morského dna, ktoré sa následne prikladali nahriate na telo, aby odstránili bolesti, uvoľnili stuhnuté svaly a zbavili kŕčov.

Moderná masáž lávovými kameňmi čerpá predovšetkým zo znalostí havajskej kultúry, ktorá pre tento druh relaxačnej masáže používa práve lávové kamene.

Dodajú energiu

Sú tmavo šedé až čierne, hladké a lesklé. Vznikajú z čadiča lávového pôvodu, ručne zbieraného a opracovávaného vodou. Sú pre masáže vhodné preto, že v sebe dobre držia teplo. Ešte predtým, než sa pokladú na telo, nahrejú sa vo vodnom kúpeli pri teplote medzi 40 a 60° C. Súčasne majú silné energetické vyžarovanie a pri kontakte s ľudským telom uvoľňujú ióny kovov.

22474351 zen basalt stones and orchid isolated on white spa.png

Považujú sa na takzvané meridiány a nieje jedno kam sa kamene kladú. To sú cesty, ktorými v našom tele prúdi energia .Nachádzajú sa na chodidlách, nohách, chrbte, šiji a nájdeme ich od končekov prstov až po krk.

Tieto energetické cesty bývajú často vplyvom zdravotných ťažkostí a zlého životného štýlu čiastočne či úplne blokované a preto sa človek cíti unavený, skleslý, býva často chorý a podráždený.

Zablokovaný zostane už len stres

Lávové kamene podľa odborníkov dokážu pri správnom použití tieto bloky na meridiánoch odstraňovať a pomáhajú znova rozprúdiť energiu. Je to cesta k celkovej očiste a regenerácii organizmu, ktorá dokáže zbaviť aj dlhodobých bolestí a zatuhlosti. Vďaka nej sme pružnejší a pohyblivejší.

0850be9d8d382853841bff914b5065fb.jpg

Masér samozrejme len tak neprikladá kamene na telo. Kombinuje techniky a hmaty z klasických relaxačných masáží. Teplo sa rozlieva do celého tela, má upokojujúce účinky na nervové zakončenia, spoľahlivo likviduje stres a napätie, zvyšuje prietok krvi do tkanív a svalov, čím mierni pocity napätia a tlmí bolesť.

Vďaka tomu, že telo detoxikuje , má aj  kozmetický efekt. Odvádza škodlivé látky z tela a pozitívne pôsobí na trávenie a metabolizmus, preto má okrem iného aj zoštíhľujúci účinok. Je tiež významným pomocníkom v boji s celulitídou, pretože podporuje činnosť lymfatického systému, ktorý pomarančovú kožu vyhladzuje. Prehriate telo navyše lepšie vstrebáva vonné esenciálne oleje, ktoré hĺbkovo vyživujú, hydratujú a pokožka zostáva hladká a jemná.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 4. mája 2016

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.