Mali by sme piť studenú alebo teplú vodu? Budete sa diviť, čo telu prospieva a vďaka čomu môžete dokonca schudnúť

Zdieľať
voda

Pijete vodu studenú či izbovej teploty? A skúšali ste už niekedy piť vodu teplú či vlažnú? V dnešnom článku pre vás prinášame zhrnutie toho, či je lepšie piť studenú alebo teplú vodu a aký to má vplyv na váš organizmus. Budete sa čudovať, ale správne zvolený spôsob pitia vám môže pomôcť v boji proti prebytočným kilám.

Osem pohárov denne pre pevné zdravie

Ak chcete, aby váš organizmus a telo fungovalo tak, ako má a vy sa dožili vysokého veku, pite aspoň osem pohárov vody denne. Znie vám táto veta povedome? Alebo tá o vypití aspoň dvoch litrov. Pravdou je, že naše telo si väčšinou povie, kedy potrebuje doplniť tekutiny a rozhodne by ste sa nemali silou nútiť do pitia, ak naozaj smäd nemáte. Na druhú stranu piť príliš málo tiež nie je zdravé. Je dobré medzi týmito dvoma pólmi nájsť nejaký balans. Pitná voda je nielen dôležitá a nevyhnutná, ale aj zdraviu prospešná. Pokiaľ ale pijete nesprávnu vodu, nemôžete čakať zázraky. Aká voda je teda pre vaše telo najlepšia? A prečo? Možno sa budete diviť. Rozhodne sa neodporúča piť vodu úplne vriacu a studenú.

V prípade vriacej vody je asi jasné, prečo ju nepiť. Pokiaľ ale máme porovnať teplú a studenú, tak budete možno prekvapení, ale studená voda nášmu organizmu škodí. Už starí Číňania tvrdili, že pitie studenej vody telu ubližuje. Podľa tradičnej čínskej medicíny má studená voda spomaľujúce a kompresívne účinky.

Čo sa deje s vaším telom pri pití studenej vody?

Keď máme veľký smäd, jednoducho ho zaženieme pár pohármi vody. Väčšinou nám je úplne jedno, akú má teplotu. Studenú vodu z kohútika či chladničky by ste pritom mali úplne vynechať. Prečo? Studená voda zužuje cievy. Kvôli tomu nemôže kyslík prúdiť do orgánov a spomaľuje sa zažívanie. Tiež zahusťuje prebytočný tuk, jej pitím tak môžete nevedome prispievať k vzniku obezity.

pitie

Namiesto toho, aby telo spracovávalo energiu z jedla, musí sa zamerať na to, aby vyrovnal teplotu tela do normálu. Spomaľujete tak svoj metabolizmus, čo opäť môže prispievať na priberaní na váhe. Studená voda navyše zvyšuje množstvo hlienov v tele a zvyšuje riziko vzniku zápalových ochorení či prechladnutí. Skúste sa pitiu studenej vody vyhnúť a uvidíte, že sa zlepší aj váš zdravotný stav a stabilizuje váha.

Čo spôsobuje teplá voda v tele

Čaj, voda izbovej teploty, odstáta voda, všetky tieto varianty majú vedecky dokázané účinky, ktoré povzbudia váš organizmus. Okamžite sa zlepší váš metabolizmus. Pokiaľ ho chcete naozaj zrýchliť, vypite ráno pohár teplej vody s citrónovou šťavou. Ďalej odstraňuje toxíny a škodlivé látky. Vlažná voda pomáha bojovať proti cholesterolu. Predovšetkým v spojení s citrónovou šťavou. Ak trpíte nadváhou či vysokou hladinou cholesterolu, začnite s jej pitím ešte dnes. Prečistí vám cievy, pomôže znížiť hmotnosť a hladinu cukru v krvi. Ak vám nechutí, prekonajte to, čoskoro si na jej chuť zvyknete.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané