Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Články
  • Zdravie
  • Ľudia, ktorí sa zotavili z koronavírusu, prezradili celú pravdu. Niektorí sú šokovaní tým, čo všetko počas tejto choroby museli prežívať.

Ľudia, ktorí sa zotavili z koronavírusu, prezradili celú pravdu. Niektorí sú šokovaní tým, čo všetko počas tejto choroby museli prežívať.

reklama:
Pacient s koronavírusom
Pacient s koronavírusomwww.gettyimages.com

Koronavírus je téma dnešnej doby. Nový typ koronavírusu zasiahol celú našu planétu a v mnohých krajinách už podľahlo tisíce ľudí. Vlády jednotlivých krajín vytvárajú bezpečnostné opatrenia, ľudia sú doma v karanténe a vonku je obmedzený pohyb. Každý deň ochorie na tento vírus mnoho ľudí, ale našťastie už je tiež veľa ľudí vyliečených. Tí, ktorým sa podarilo z tohto ochorenia dostať, sa rozhodli prehovoriť o tom, čo je súčasťou tejto nebezpečnej choroby, ktoré už nabrala pandemických rozmerov. Rozhodne by ste ich mali poznať.

Príznaky môžu pomôcť

Každý by si mal v dnešnej dobe dávať väčší pozor. Je nutné dodržiavať prísne hygienické opatrenia, správať sa zodpovedne a vzájomne si pomáhať. Dôležité tiež je, aby ste boli pozorní najmä k sebe a nepanikárili v prípade väčších príznakov. Pomôžete tak lekárom, ktorí musia denne ošetriť hromady ľudí. Z toho dôvodu sa rozhodli ľudia, ktorí sa zotavili z coronavirové infekcie, spísať zoznam príznakov, podľa ktorých spoznáte, že sa môže vírus týkať práve vás. Pokiaľ sa teda u vás objavia väčšina z týchto 13 príznakov, rozhodne navštívte lekára.

Hlava, uši, oči a krk

Prvým symptómom môže byť veľmi nepríjemná bolesť hlavy, ktorú zažívate napríklad pri zimnici alebo horúčkach. Bolesť hlavy, pálenie v hrdle, upchaté uši, na všetky tieto príznaky si dajte pozor. Ďalším príznakom môže byť nepríjemný tlak v uchu, ktorý je spôsobený vysokým tlakom. Výrazná bolesť hlavy ako pri chrípke alebo nachladnutie, spojená s pulzovaním je ďalším príznakom. Pálenie očí je ďalším nepríjemný príznakom, ktorý spôsobuje koronavírus. Opuchnutý krk môže byť tiež príznakom.

Ďalšie dôležité príznaky

Bolesť celého tela (kĺby, ruky, nohy, za hruďou atď.) Môže byť príznakom nebezpečného koronavírusu. Nepríjemné zvuky ozývajúce sa priamo z pľúc môžu tiež znamenať problémy. Zvýšená únava a neustála ospalosť môžu byť tiež príznaky, na ktoré je potrebné si dať pozor. Medzi ďalšie príznaky patrí nechutenstvo, zvýšená horúčka, tlak na hrudi a dlho trvajúci kašeľ, jet lag, omdlievanie a závraty.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 5. novembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.