Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Liečivá sila gaštanov pomáha prekonať neplodnosť a klimaktérium, odbúrava stres a lieči reumatizmus

reklama:

Gaštany, teda plody pagaštanu konského, nemusíte používať len na výrobu jesenných dekorácií. Naše babičky a prababičky vraveli, že sa v týchto plodoch ukrýva magická liečivá sila. A preto nosili čerstvé gaštany po vreckách.

Gaštany
www.gettyimages.com

Hľadanie gaľtanov milujú hlavne deti. Ak sa radi riadite babským radami, nazbierajte si niekoľko hnedých plodov aj sami pre seba a využite ich zázračnú moc.

Ostatne liečivú schopnosť gaštanov poznali už generácie predkov pred nami. Najmä naše babičky a prababičky nosili čerstvo spadnuté gaštany po vreckách.

Prečo to vôbec robili?

Chránia pred nachladnutím a bolesťami kolien či bedier

Podľa ľudového liečiteľstva gaštany, ktoré si necháte po vreckách, postupne uvoľňujú energiu, ktorú následne dodávajú vášmu telu. A naopak z vášho tela nasávajú škodliviny, čím výrazne prospievajú vášmu zdraviu. Babské rady tak hovoria, že gaštany po vreckách vás na jeseň a v zime ochránia zvlášť pred nachladnutím. Tieto jesenné plody sú vraj tiež prevenciou bolestí kolien a bedier.

Pôsobia proti neplodnosti a pomáhajú v klimaktériu

Naše babičky a prababičky ďalej verili tomu, že gaštan vo vrecku pôsobí proti neplodnosti. Dôvod? Plody pagaštanu konského sa oddávna považujú za symbol plodnosti. Podľa ľudovej tradície by gaštany po vreckách mali nosiť ženy, ktoré túžia po bábätku, ale stále sa im nedarí otehotnieť.

Babské rady odporúčajú, aby žena mala stále pri sebe deväť kusov gaštanov, ktoré bude mať ideálne v spodnej časti svojho tela. Ak nie vo vrecku, tak aspoň v kabelke. Táto rada platí aj pre nastávajúcich oteckov.

Pomáhajú zvládnuť menopauzu

Nielen pri neplodnosti, naši predkovia mali tiež za to, že čerstvo spadnuté gaštany, ktoré si žena dá do vrecka, jej pomôžu aj počas klimaktéria čiže menopauzy. Ľudové liečiteľstvo ženám v prechode odporúča, aby pri sebe nosili až 3 sáčky gaštanov po 15 kusoch. Toto množstvo sa už samozrejme nezmestí do vreciek, ale krásne sa schová do kabelky.

Sú výbornou pomôckou proti reumatizmu

Gaštan vo vrecku môžete použiť aj ako rehabilitačnú pomôcku, ktorou predídete vzniku reumatizmu alebo syndrómu karpálneho tunela. Gaštan, ktorý máte vo vrecku, vás totiž núti, aby ste si s ním stále hrali a tlačili ho. Týmto spôsobom si precvičujete jemnú motoriku a udržujete svoje ruky v neustálej kondícii.

Upokojujú myseľ a odbúravajú stres

Chcete sa upokojiť a odbúrať stres? Aj v tomto prípade vám skvele poslúži gaštan vo vrecku. Je to výborná antistresová pomôcka, ktorú môžete podľa ľubovôle žmoliť a prevaľovať v dlani. Upokojujúce je tiež samotné pohladenie hladkej hnedej šupky. Môžete skúsiť odierať vo vrecku aj niekoľko gaštanov o seba. Upokojíte tým svoju myseľ a odbúrate stres, ktorý sa vo vás nahromadil.

Gaštany vo vrecku vám prídu vhod aj počas dôležitej schôdzky alebo skúšky v škole, počas ktorej potrebujete byť maximálne pokojní a sústredení. Gaštany vám v tomto prípade nielen odbúrajú stres, ale dodajú aj potrebné sebavedomie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 5. novembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.