Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Liečba pomocou včelích produktov- Apiterapia

reklama:

Je to liečba pomocou včiel a včelích produktov nazývaná Apiterapia..
Objaviteľom apiterapie je česko-nemecký lekár, Dr. Philipp Tertsch, ktorý je známy napríklad svoju publikáciou z roku 1888

Natural cure for acne honey.jpg

Včelárstvom k psychickej pohode, harmónii aj blahodarnému spojeniu s prírodou

Chov včiel podľa všetkého dokáže prospieť a liečiť aj psychicky, ako každá činnosť, ktorú robíme radi, s láskou a pre dobro svojho okolia. Byť včelár znamená cítiť sa oveľa bohatší a spätí s prírodou.

Včelie produkty pre naše zdravie

Ľudskému zdraviu prospieva v podstate všetko, čo včely vyprodukujú. Nie je určite potrebné zmieňovať sa príliš obšírne o zdraviu prospešnom mede. Ten poznáme všetci a väčšina z nás ho používa pri prechladnutí, niektorí z nás už vyskúšali aj medové zábaly alebo relaxačnú masáž. Ďalším včelím produktom je propolis, používaný ako účinná dezinfekcia. Materská kašička sa v nepatrnom množstve pridáva do kozmetických, regeneračných a liečivých krémov, jej výživná sila a blahodarné účinky sú však veľmi znateľné. Fermentovaný peľ získavaný z plástov pomáha v boji proti alergiám, astme a zápalom. Vosk používaný do vonných sviečok, z ktorých sa pri horení uvoľňujú okrem aromatických látok i drobné čiastočky peľu a propolisu, pomôžu uľaviť dýchacím cestám.

Med pre zdravie

Liečivé účinky včelieho bodnutia
Hoci sa tomu môžete zdráhať veriť, aj obyčajné a nie celkom príjemné včelie bodnutie má svoje pozitíva. Jed zo včelieho žihadla sa dá nazvať najsilnejším liekom, aký možno od včely získať. Pôsobí proti reumatizmu, proti tzv. „Tenisovému lakťu“, dokáže rozpustiť škodlivé látky usadené v kĺboch a pod. Cielená aplikácia jedu včelím žihadlom, čiže riadené bodnutie včelou, je však pomerne zložitá metóda. Každé bodnutie môže znamenať inú dávku jedu a aj jeho zloženie sa často líšia v závislosti na potrave včely.

Raw organic honey.jpg

Inhalácia vzduchu a vôní z včelieho úľa

Teplý vzduch vnútri včelieho úľa presýtený aerosólov, propolisom, materskou kašičkou, voskom a peľom, je možné s pomocou špeciálnej dýchacej masky tiež inhalovať. Človeku sa tak do dýchacích ciest dostanú cenné látky, ktoré majú liečivý účinok na rad problémov:

astma a najrôznejšie alergie
bronchitída
chronické ochorenia pľúc
častá náchylnosť na infekcie
oslabený imunitný systém
infekcie dýchacích ciest
chronické bolesti hlavy a migrény
stres a depresie

Apiterapia pomáha úplne prirodzeným spôsobom zmierniť alebo úplne prekonať mnoho problémov. Je to ideálna metóda pre každého, kto dáva prednosť alternatívnej medicíne a nechce svoje telo zbytočne zaťažovať chémiou. Je ideálna pre športovcov, deti a staršie osoby.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 11. októbra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.