Len do štrúdle jej je škoda. Kde všade možno škoricu použiť?

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Len do štrúdle jej je škoda. Kde všade možno škoricu použiť?

reklama:

Strážca hladiny cukru

Škorica patrí medzi silné antioxidanty. Dokáže starostlivo strážiť hladinu cukru v krvi. Ak si po jedle dáte čaj s trochou škorice, pomôže vášmu žalúdku rýchlejšie tráviť, a tým mu uľahčí od zdĺhavého vstrebávania sacharidov.

Podporuje funkciu mozgu

Vedeli ste, že už samotná vôňa škorice podporuje mozgovú aktivitu? V jednom výskume bolo zistené, že pri konzumácii škorice a vnímanie jej arómy, sa testovaným dobrovoľníkom zlepšila pamäť a pozornosť pri práci. Najväčšie pozitívne účinky boli zaznamenané pri používaní vizuálnej pamäti.

škorica
 www.gettyimages.com

Má protirakovinové účinky

Škorica obsahuje vápnik, vlákninu a rad rôznych minerálov. Vápnik a vláknina pomáhajú z tela vylučovať nadmieru soli a škodlivín. Vďaka pravidelnej stolici tak pôsobí preventívne proti rakovine hrubého čreva. Siahnuť by ste po nej mali aj v prípade, že trpíte plynatosťou, zápchou alebo naopak hnačkou. Počas niekoľkých okamihov vám pomôže od problému a vášmu organizmu sa tak výrazne uľaví.

Znižuje hladinu cholesterolu

Vďaka pozitívnym účinkom na hrubé črevo dokáže táto bylina z tela odplaviť tiež nadbytočné tuky, čím dokáže znížiť hladinu cholesterolu. Pomáha tak predchádzať ochorenia srdca a aterosklerózy.

Spúšťač inzulínu

V lekárskych štúdiách je preukázané, že škorica znižuje hladinu glukózy v krvi až o 30 percent. Dokáže správne spúšťať inzulín. Pozitívne účinky sa preukázali už pri konzumácii jedného gramu denne. Ak ste teda cukrovkár či hrozí riziko, že by ste sa ním mohli stať, určite si nezabudnite štipku nasypať na ovsené vločky, do ryže či na cappuccino.

Prírodný zahrievač

Škorica má neuveriteľnú schopnosť zahriať celé telo. Ak trpíte na studené ruky a nohy, neváhajte si trochu pridať do čaju. Rozprúdi vám krv v celom tele a po zimomravosti nebude ani pamiatky.

reklama:
Vanilla sticks and cinnamon

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 9. októbra 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.