Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kvôli manželovmu chrápanie som sa ešte poriadne nevyspala. Musela som chodiť do obývačky. Kamarátka mi poradila tú najlepšiu vec

reklama:
chrápanie
chrápaniewww.freepik.com

Spánok je nesmierne dôležitý a podľa vedcov je kvalitný odpočinok základom dobrého zdravia. Naopak problémy so spánkom alebo nespavosť môžu viesť k mnohým civilizačným chorobám, obezite a rozvoju rakoviny. Ako ale dosiahnuť kvalitný spánok, keď sú oči a mozog v strese z celodenného pozerania na modrú obrazovku a neustále na nás pôsobia sociálne siete alebo správy, ktoré nenechajú našu hlavu odpočívať a spôsobujú poruchy spánku. Tiež neustále chrápanie môže narúšať odpočinok, čo môže mať mnoho dôvodov. Čo robiť? Stačí kúzelný drink pred spaním a každý sa môže zase poriadne vyspať!

Človek je celý deň v strese a nevie ako spať? A keď sa vrátil domov, napadli ho negatívne správy v televízii alebo na sociálnych sieťach? Zrejme sa po takom nabití zle spí. A potom, čo spíte a váš partner začne chrápať, ako môžete relaxovať a pripraviť sa na ďalší náročný pracovný deň? Splniť túto úlohu sa môže zdať nemožné, ale skutočne existuje spôsob, ako prirodzene pomôcť svojmu protivníkovi a tým aj sebe.
Spánok je dôležitý na regeneráciu organizmu. Je nevyhnutný na hladké fungovanie mozgu. Pre zdravie sa odporúča aspoň 7 hodín nerušeného spánku, a to ako vo všedné dni, tak cez víkend, zhruba v rovnakom čase a po rovnako dlhú dobu. Chrápanie často zastavuje tento zvyk, ktorý môže byť spôsobený nadmerným nahromadením hlienu v nose a krku. Preto je dôležité pred spaním uvoľniť dýchacie cesty, aby spánok mohol prebehnúť hladko. Nielen chrápanie, ale  aj jeho milá tiež lepšie spala.

Čo potrebujete na zázračný nápoj, ktorý vám uvoľní dýchacie cesty pred spaním?

  • ¼ citróna
  • 2 jablká
  • 2 mrkvy
  • kúsok olúpaného zázvoru

V mixéri zmiešajte umyté jablko, olúpanú mrkvu a vytlačenú citrónovú šťavu a pridajte olúpaný zázvor. Všetko dôkladne premiešajte a vypite pár hodín pred spaním. Zmes dokonale uvoľní dýchacie cesty a čaká vás noc bez chrápania. K tomu sa odporúča jesť iba nevýrazné jedlá a vyhýbať sa alkoholu. Okrem toho môže byť chrápanie zhoršené nadváhou alebo obezitou.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 16. mája 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.