Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kúzelný trik: navlečenie ihly za 3 sekundy sa zvládnete naučiť aj vy podľa tohto jednoduchého návodu!

reklama:
00 14.jpg

Každý z nás už niekedy niečo šil. K tomu, aby sme mohli niečo zašiť potrebujeme samozrejme ihlu a niť. Začnime ale od začiatku. Ideme von a zistíme, že máme na oblečení dieru ako do pralesa. Vyhadzovať oblečenie je škoda, pretože sa jedná o malú dieru, ktorá je však vidieť. Ku krajčírke je ďaleko, a navyše má už zatvorené a my to oblečenie potrebujeme ešte dnes. Rozhodneme sa teda, že si poradíme sami a zašijeme si to svojpomocne. Šiť celkom zvládame, ale je tu jeden veľký problém, resp. prekážka, u ktorej sa vždy na dlhšiu dobu zasekneme. Navliecť ihlu na niť môže byť pre niektoré jedince naozaj peklo a pekne sa pri tom natrápia. Ak k nim patríte aj vy, potom ste dnes šťastný človek. Máme pre vás čarovný trik, pomocou ktorého zvládnete tento problém vyriešiť iba za 3 sekundy.

Peklo s navliekaním

Mnohým ľuďom trvá navlečenie ihly na niť naozaj dlhú dobu a zbytočne sa u toho natrápi. Dostať sa cez malú dierku môže na prvý pohľad vyzerať veľmi ľahko, ale ten, kto to pozná, veľmi dobre vie, že to rozhodne ľahká práca nie je. Niektorí ľudia majú svoje spôsoby, a dokonca existujú aj prístroje, ktoré to urobia za vás. Pokiaľ máte priamo šijací stoj, potom ste šťastný človek a s navliekaním si nemusíte robiť veľké ťažkosti. Pre ten zvyšok je pripravený tento čarovný trik.

Trik našich babičiek

Trik používali už naše babičky, ktorým neostávalo nič iné ako šiť pekne pekne ručne. Navliekanie preto ovládali dokonale rovnako ako šitie a veľa ďalších činností. Samozrejme, že sa s tým nemohli párať celý deň, a tak im na to stačili iba 3 sekundy. Aj vy máte dnes možnosť sa to naučiť. Je to jednoduché, rýchle a efektívne. Poďme sa teda pozrieť, ako postupovať.

Prejde okom ihly

V prvom rade položte vlákno nite na svoju dlaň. Do druhej ruky uchopte požadovanú ihlu. Ihlu položte očkom na niť a začnite s ňou pohybovať sem a tam, ako po drôte. Postupom času niť sama vbehne do očka a vy ju tak budete môcť jednoducho pretiahnuť. Celé to zaberie len 3 sekundy. Pre istotu sa pozrite na video, ktoré ukazuje presný postup.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 13. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.