Ktoré chyby robíte pri používaní riasenky? Na čo si dať pozor?

Zdieľať
Ktoré chyby robíte pri používaní riasenky
Ktoré chyby robíte pri používaní riasenky? Na čo si dať pozor? Foto: www.freepik.com

Na nanášanie riasenky nie je zdanlivo vôbec nič zložité. Myslí si to aspoň väčšina žien, ktoré si každé ráno líčia riasy. Nevedomky sa ale dopúšťajú chýb, ktorými zbytočne kazia výsledný dojem svojho líčenia, ale zároveň ohrozujú aj svoje zdravie. Aké sú teda najčastejšie chyby pri používaní riasenky? Skúste sa im vyvarovať.

Stačí niekoľko ťahov čiernou kefkou a razom pozdvihnete svoju krásu na nový level. Všetky do jednej chceme mať po použití riasenky krásne oddelené, výrazné, natočené a veľmi dlhé riasy. Pokiaľ chcete dosiahnuť naozaj dokonalé riasy, vyvarujte sa nasledujúcim chybám.

Neriešite tvar a veľkosť kefky

Rada siahnete po riasenke, ktorá vašim riasam sľubuje objem a maximálnu dĺžku? Odnaučte sa to. Na riasenke sa vždy v prvom rade zaujímajte o tvar a veľkosť kefky, ktorá by mala zodpovedať dĺžke vašich prírodných rias.

Pokiaľ teda máte kratšie riasy, vyberte si riasenku s kefkou, ktorá je užšia a je kratšia na dĺžku. Ak máte dlhšie riasy, lepšia je pre vás práve riasenka so širšou kefkou.

Nepoužívate riasenku správne

Nanášate si riasenku iba na spodnú stranu horných rias v niekoľkých vrstvách? Potom je to zle. Riasenkou prechádzajte od korienkov až po končeky, a to najprv na vrchnej strane svojich horných rias. Potom prejdite na stranu spodnú.

Nakoniec nezabudnite ani na svoje dolné riasy. Riasenku na svoje prírodné riasy nanášajte v maximálne dvoch vrstvách. Predídete tak ich zlepeniu a vaše nalíčené oči budú vyzerať oveľa lepšie.

Pumpujete vzduch do riasenky

Ešte, než si nanesiete riasenku, kefkou vo vnútri poriadne niekoľkokrát zapumpujete. Pozor ale na to. Aj keď chcete, aby sa kefka čo najviac obalila farbou, vháňate týmto spôsobom do vnútornej časti riasenky vzduch, a tak zbytočne podporujete jej vysychanie. A určite viete, že vysychajúca riasenka môže na riasach vytvárať nevzhľadné žmolky. Ak chcete na kefku naniesť čo najviac farby, krúžte s ňou radšej po vnútornej strane riasenky.

Nosíte vodeodolnú riasenku

Vodeodolná riasenka vám príde vhod pri návšteve bazéna alebo počas dovolenky pri mori. Rozhodne ju ale nepoužívajte každý deň, pretože na rozdiel od klasických riaseniek vaše riasy veľmi zaťažuje. Spôsobuje totiž ich vysušovanie, riasy sú tak slabšie a majú tendenciu vypadávať.

Používate starú riasenku

Riasenka je živnou pôdou pre baktérie a vírusy. Ak chcete predísť prípadnej infekcii, zavčas ju vyhoďte. Riasenku by ste preto mali používať maximálne tri mesiace, potom sa jej radšej zbavte. Do starej riasenky si rozhodne nikdy nekupujte novú náplň, hrozilo by vám opäť riziko očnej infekcie.

Požičiavate riasenku svojim kamarátkam

Hoci sa to zdá na prvý pohľad prehnané, požičiavanie riasenky kamarátkam je veľmi nebezpečné hlavne pre zdravie vášho oka. Prostredníctvom kefky si z rias navzájom odovzdávate aj baktérie a vírusy. Nikdy tak neviete, či požičanie svojej riasenky nakoniec neodnesiete zápalom spojiviek alebo vážnejšej očnej infekcii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané