Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Koronavírus: Od pondelka 3. mája COVID automat opäť prefarbí Slovensko

reklama:
Ilustračné
IlustračnéFoto: SITA/Branislav Bibel

Epidemická situácia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom sa naďalej výrazne zlepšuje. Od pondelka 26. apríla máme v treťom stupni varovania 22 okresov, do druhého sa ich zaradilo 52 okresov a prvý stupeň platí pre päť okresov.

COVID automat – farby okresov podľa epidemickej situácie

  • od 26. apríla do 2. mája

Bordové okresy na Slovensku – tretí stupeň varovania (22)

  • Bánovce nad Bebravou, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Ilava, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Lučenec, Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Senica, Snina, Stará Ľubovňa, Trenčín, Turčianske Teplice a Tvrdošín

Červené okresy na Slovensku – druhý stupeň varovania (52)

  • Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I – V, Brezno, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Gelnica, Hlohovec, Humenné, Kežmarok, Komárno, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Prešov, Prievidza, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Skalica, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Trebišov, Trnava, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen

Ružové okresy na Slovensku – prvý stupeň varovania (5)

  • Nitra, Nové Zámky, Sobrance, Topoľčany a Zlaté Moravce

Od štvrtka sa otvorila čakáreň na očkovanie aj pre ľudí nad 16 rokov. Pre záujemcov zatiaľ nie je  umožnené vyberať si vakcínu. Ministerstvo zdravotníctva však v najbližšom čase očakáva najväčšie dodávky vakcín Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Ak teda bude tejto vakcíny najviac, osoby od 16 rokov by mali byť pravdepodobne očkované práve ňou.

Od pondelka 3. mája COVID automat opäť prefarbí Slovensko – v treťom stupni varovania bude iba 10 okresov, do druhého stupňa sa zaradí 60 okresov a prvý stupeň bude platiť pre deväť okresov.

Vďaka tomu, že sa situácia zlepšuje, postupne uvoľňujú opatrenia. Od pondelka 19. apríla sa otvorili obchody a služby, podmienkou je jedna osoba na 15 metrov štvorcových a negatívny test. Umožnený je s testom aj pohyb v prírode mimo okres. Otvorili sa kostoly, a to s rovnakými podmienkami ako obchody a služby. Povoľuje sa šport v exteriéri, a to v skupine 6 osôb a s testom. Ľudia môžu od pondelka navštíviť aj zoologické a botanické záhrady, či knižnice. Zároveň svoje služby opätovne môžu ponúkať aj hotely a penzióny avšak zatiaľ bez reštaurácií. Od pondelka 26. apríla dostali zelenú aj terasy kaviarní a reštaurácii a fitnes centrá.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 1. mája 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.