Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Konšpirácie o koronavíruse sú medzi Slovákmi obľúbené, prieskum ukázal najpopulárnejšie výroky

reklama:
Konšpirácie o koronavíruse
Konšpirácie o koronavírusewww.gettyimages.com

S aspoň jednou konšpiráciou o koronavíruse súhlasí 61,2 percenta respondentov. Najpopulárnejším z testovaných výrokov bolo tvrdenie, že „hlásenia o počtoch mŕtvych na koronavírus sú umelo nadhodnocované“, s ktorým súhlasilo 43,3 percenta respondentov.

Vyplýva to z jedenástej vlny výskumu Ako sa máte, Slovensko?, ktorá sa konala od 5. do 10. októbra, teda v čase, keď na Slovensku nebol ani jeden „zelený“ okres.

Koronavírus bol vyrobený v laboratóriu

Prieskumy v rámci projektu iniciuje prieskumná spoločnosť Mnforce, komunikačná agentúra Seesame v spolupráci so Sociologickým ústavom Slovenskej akadémie vied (SAV) a Ústavom výskumu sociálnej komunikácie SAV. Výsledky prieskumu poskytla Michaela Lukovičová z agentúry Seesame.

Respondenti vo veľkej miere súhlasili aj s výrokom, že „koronavírus bol vyrobený v laboratóriu a zámerne rozšírený medzi ľudí“ (42,4 percenta) a tiež, že „súčasná epidémia je súčasťou celosvetovej snahy o povinné očkovanie“ (40,9 percenta).

Takmer 40 percent opýtaných si myslí, že „súčasnú epidémiu niekto vyvolal len preto, aby mohol ľahšie ovládať ľudí“.

Pokračujte v prezentácii na druhej stránke:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 2. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.