Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Keratín vo vlasoch? Na čo je dobrý?

reklama:

Doprajte im keratín!

Čo to je keratín?

Ide o obzvlášť pevnú bielkovinu, ktorú nájdeme v telách cicavcov, ale aj vtákov či plazov. U ľudí sa vyskytuje jedna z dvoch základných foriem keratínu, tzv. Alfa keratín.

Vo veľkých množstvách sa nachádza v odumretých bunkách pokožky, kde vytvára ochrannú bariéru zabraňujúcu poškodeniu hlbších vrstiev kože. Nájdeme ho aj v nechtoch a vo vlasoch. Keratín je stavebná bielkovina derivátov pokožky, ktorá tvorí 88% štruktúry vlasov a zodpovedá za ich kvalitu, rast, pevnosť, jemnosť, lesk a celkový vzhľad.

Bigstock hair beauty fashion model wom 46084939.jpg

Zdravie v korienkoch vlasov

Keratín v nemalej miere určuje vlastnosti každého jedného vlasu, ovplyvňuje ich kvalitu, rast i vzhľad . Na ňom napríklad závisí, či sú tie vaše rovné ako drôty alebo prirodzene kučeravé.

Korienky rovných vlasov majú keratín rovnomerne rozmiestnený po celej dĺžke vlasového vačku, zatiaľ čo pri kučeravé vlasoch sa keratín tvorí nerovnomerne, raz napravo, inokedy naľavo . Dôsledkom je rast vlasu v rôznych smeroch, čo sa prejavuje ako kučeravenie.

Keratínový olej

Vo forme oleja sa keratín odporúča ako ošetrenie pre extrémne namáhané vlasy. Ak sa trápite pri každom pohľade do zrkadla a ako taký lesk na vlasoch vidíte len vtedy, keď sú umastené, výživa je keratínovú kúrou. Preniká až do hĺbky vlasu a posilní jeho poničenú štruktúru.

Apply keratin hair treatment_26f4cbfe9f396d79.jpg

Predlžovanie vlasov keratínom

Pre tých z vás, ktoré ste toto stylingové vylepšenie vyskúšali, určite nejde o žiadnu novinku. Pri predlžovaní vlasov sa keratín využíva tiež. Pomocou neho sa tvoria spoje, ktorých hlavnou výhodou je pevnosť vlasu i po predĺžení.

Zároveň sa nemusíte obávať, že spoj bude vidieť. Keďže keratín je zložkou živých vlasov, jeho použitie pri metóde predlžovaní zaručuje optimálny rast, výživu a „dýchanie“ vlasu aj po tejto kaderníckej úprave.

Brazílsky keratín

Brazílsky keratín je čisto prírodný produkt, ktorý bol vyvinutý v roku 2006 v Brazílii. Je to nechemický prípravok obsahujúci keratín určený k regenerácii a tvarovaniu vlasov, primárne k dlhodobému narovnanie vlasov. Molekuly keratínu prenikajú zažehľovaním do vnútornej zložky vlasu a opravujú jeho poškodenie. Výsledky sú zjavné ihneď po aplikácii.

Prečo uprednostniť narovnanie vlasov brazílskym keratínom pred chemickým narovnaním vlasov?

Chemické narovnanie vlasov vlasy poškodzuje, čo sa prejavuje častejším vypadávaním vlasov, štiepením končekov vlasov, stratou lesku vlasov a pod.

Brazílsky keratín umožňuje narovnať vlasy bez poškodenia a bez zmeny jeho štruktúry, neobsahuje žiadne chemické látky. Zanecháva vlasy lesklé a jemné. Keratínové ošetrenie je vratná aplikácia – po 3 až 4 mesiacoch sa zažehlený keratín vymyje a vlasy sú v pôvodnom stave ako pred aplikáciou keratínu.

Aké prínosy má brazílsky keratín okrem tvarovania vlasov?

Brazílsky keratín okrem tvarovania vlasov tiež vlasy extrémne regeneruje a chráni pred škodlivými vplyvmi ako sú:

  • slnko – UV žiarenie
  • slaná morská voda
  • chlórovaná voda
  • vietor a mráz
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 27. januára 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.