Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Keď investícia do zdravia je tým najlepším darom

Shutterstock 1658871559 zm.jpg
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 16. novembra (DobréRadyANápady.sk) – Lámete si hlavu nad vianočným darčekom pre svojho blízkeho? Hľadáte niečo, čo má skutočne význam, čo  obdarovaný nemôže niekde zabudnúť či stratiť, a zároveň na to nikdy nezabudne? Niečo skutočne osobné, možno až intímne? Šperk, dovolenka či značkové hodinky sa vám zdajú až príliš obyčajné? Máme pre vás skvelý tip. Venujte mu darček v podobe zdravia, darujte mu poukaz na operáciu očí.

V tomto článku sa dočítate:

  • Komu a pri akej príležitosti môžete darovať darčekový poukaz na operáciu očí
  • Prečo je investícia do liečby zraku ideálnym darčekom
  • Na čo si dať pri výbere operácie pozor

Vianočný poukaz na operáciu očí nie je pre každého

Je potrebné si uvedomiť, že darovať operáciu, obzvlášť tak citlivú, akou operácia očí bezpochyby je, je skutočne intímna záležitosť. Preto by ste ju mali darovať niekomu, koho skutočne dobre poznáte a viete, že zhoršený zrak mu do značnej miery obmedzuje či znepríjemňuje jeho život.  Alebo by ste ju mohli venovať niekomu, kto si operáciu zrakovej vady vyslovene želá. Do tej prvej skupiny môžeme zaradiť, napríklad partnera, rodiča, súrodenca či starého rodiča. Typickým predstaviteľom tej druhej skupiny je kolega z práce. Poskladať sa v kolektíve na operáciu očí pre svojho kolegu či šéfa, môže byť skutočne skvelým tipom na darček.

Ak by sme sa zamerali na príležitosť, ku ktorej je vhodné operáciu očí darovať, tu je na výber naozaj veľa možností. Ideálne sa hodí ako darček na Vianoce či okrúhle životné jubileum. Spýtajte sa vo vybranej klinike na možnosť darčekového poukazu na operáciu očí podľa vlastného výberu. Určite vám taký radi predajú.

Ak je predmetom operácie šedý alebo zelený zákal, operácia bude aktuálna pravdepodobne pre človeka v seniorskom veku k päťdesiatke, šesťdesiatke či sedemdesiatke. Ak ale budete chcieť vyriešiť problém krátkozrakosti a/alebo ďalekozrakosti, operácia je vhodná aj pre mladšie ročníky. Zbaviť sa okuliarov napríklad vo veku 20 rokov, je snom určite nejedného študenta.

Naopak, operáciu by ste nemali venovať človeku, o ktorom viete, že je silno proti nej alebo človeku, ktorý vám nie je príliš blízky. Môže sa totiž stať, že váš dobrý úmysel pochopí zle a z dobre mieneného darčeka sa stane len nepotrebný kus darčekového kupónu.

Laserová operácia očí je investíciou pre komfortnejší život

Prioritnou úlohou operácie očí je eliminovať zrakovú vadu a zabezpečiť pacientovi zlepšené videnie bez okuliarov. Niektoré ochorenia predstavujú zároveň vážne riziko trvalého oslepnutia. Neliečený glaukóm (zelený zákal) a katarakta (šedý zákal) sú najčastejšími príčinami slepoty. Pritom operácie sú väčšinou, v závislosti od zvolenej metódy, takmer bezbolestné a trvajúce iba pár minút.

Zrakové vady majú však vplyv aj na ďalšie zdravotné problémy, ktoré dokážu život človeku poriadne znepríjemňovať. Najčastejšie bývajú príčinou bolestí hlavy. Tú dokážu spôsobiť zápaly očí, astigmatizmus, glaukóm, presbyopia či rôzne očné poranenia.

Na základe uvedeného je celkom na mieste tvrdenie, že darček vo forme laserovej operácie očí je investíciou pre lepší a komfortnejší život. Človek, ktorý sa zbaví problémov so zrakom, býva veselší, kľudnejší a najmä dokáže prežívať príjemné životné situácie podstatne intenzívnejšie ako pred operáciou. Jednoducho povedané, pozerá sa na svet iným pohľadom.

Nedajte sa nalákať na podozrivo nízku cenu

Na Slovensku pôsobí viacero špičkových očných kliník, ktoré disponujú tými najmodernejšími prístrojmi a technológiami. Vďaka nim sú laserové operácie stále bezpečnejšie a efektívnejšie. Zmenšujú riziká na minimum a skracujú potrebnú dobu rekonvalescencie. Niektoré prístroje sú natoľko dokonalé, že do bežného života môže pacient nabehnúť už ďalší deň po operácii.

Je logické, že operácia najnovšími technológiami nie je najlacnejšia. Ak sa však jedná o darček, odporúčame kúpiť operáciu len v skutočne známej a overenej klinike. V prípade komplikácií z dôvodu nedostatočnej odbornej spôsobilosti personálu, zastaraného technického vybavenia či nesprávne určeným druhom operácie vás to bude mrzieť o to viac, že sa jedná o zdravie niekoho iného.

Odporúčame preto vyberať kliniku na základe informácií, ktoré si ešte pred kúpou darčeka dôsledne zistíte. Zamerajte sa na veľkosť kliniky, počet operácií, odbornosť a skúsenosti personálu, recenzie či počet a druhy metód, ktorými operujú.

viacerých moderných laserových metód môžeme uviesť napríklad Relex Smile 3D či Z-Lasik Premium. Ak vám ich klinika odporučí a zákrok danými metódami bude v rámci vášho rozpočtu, je takmer 100% pravdepodobnosť, že váš darček bude jedným z najkrajších a najužitočnejších, aké vaša milovaná osoba v živote dostala či dostane.

Informačný servis

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Informačný servisDátum 16. novembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.