Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kde všade v domácnosti vám pomôže odlakovač na nechty?

reklama:

Odlakovač na nechty má vo svojej kozmetickej výbave asi každá žena

Väčšinou ho ale používame na odstránenie laku na nechty, ktorý sa nám už nepáči alebo je olúpaný.

Nail polish remover or acetone.jpg

Ale vedeli ste, že využitie nájdete aj inde?

Pozrite sa na pár tipov!

Aj keď by sa s ním malo zaobchádzať opatrne, môže sa vám hodiť pri rôznych príležitostiach. Napríklad vtedy, keď sa nemôžete zbaviť nechcených šmúh a fľakov. Ale zvládne toho viac. Bola by teda škoda, aby ste túto fľaštičku schovávali v kúpeľňovej skrinke.

Pre istotu ale vždy vyskúšajte reakciu konkrétneho odlakovača na malej ploche produktu!

Radi by ste zbavili zvyškov cenovky či nálepky, ktorá špatí vec, ktorú ste si zakúpili? Niekedy to môže byť poriadna drina. Keď si ale vezmete na pomoc odlakovač, bude to hračka. Kvapnite trochu odlakovača na vatový tampón a vyčistite plochu.

Applying nail polish remover.jpg

Podarilo sa vám nechtiac liehovou fixkou pofarbiť nejaký pevný povrch alebo máte čarbance na rukách? Nemusíte zúfať, stačí si vziať na pomoc vatový tampón, na ktorý ste naniesli odlakovač.

Acetón obsiahnutý v odlakovači funguje dobre aj ako dezinfekčný prostriedok. Využiť ho môžete napríklad na holiace strojčeky, ktoré môžu byť plné baktérií zo zvyškov kože. Stačí, keď holítko na chvíľu ponoríte do pohára s odlakovačom.

Na lepidlo

Sekundové lepidlo je všestranný pomocník, ktorý dokáže zlepiť všeličo. Bohužiaľ veľmi často sa stáva, že si omylom zlepíte aj prsty. A odstrániť lepidlo z kože je mnohokrát nadľudský výkon. Obyčajná voda s mydlom totiž nepomáha .Veľmi rýchle a účinné riešenie je pomocou odlakovača. Acetón pôsobí totiž ako rozpúšťač kyanoakrylátov a dokáže lepidlo rýchlo rozpustiť. Nalejte ho trochu na miesta, kde máte lepidlo a máte po probléme.

Na živicu

Vrátili ste sa z lesa s oblečením, na ktorom vám zostal kus smoly zo stromu? Ste nahnevaní a bojíte sa, že budete musieť oblečenie vyhodiť? Aj keď je škvrna od smoly jedna z najodolnejších a traduje sa o nej, že nejde vyprať, predsa len existuje riešenie. Vyskúšajte na ňu odlakovač na nechty. Škvrnu polejte odlakovačom a nechajte chvíľu vsiaknuť. Potom prevetrajte medzi prstami. Nakoniec opláchnite vodou a vyberte v ruke s pracím prostriedkom alebo so žlčovým mydlom.

Šmuhy na podlahe

Snažíte sa dostať z podlahy šmuhy z podrážok topánok? Pokiaľ máte laminátovú, dláždenú či betónovú podlahu, skúste ich odstrániť papierovou utierkou namočenou v odlakovači. Len ho nikdy nepoužívajte v prípade drevenej podlahy, mohli by ste ju nenávratne zničiť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 10. mája 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.