Každý deň pila pohár vína. Neuveríte, čo nechutné sa stalo s jej telom

Zdieľať
Každý deň pila pohár vína.
Každý deň pila pohár vína. Neuveríte, čo nechutné sa stalo s jej telom www.gettyimages.com

Niektoré štúdie ukazujú, že pitie červeného vína každý deň prospieva zdraviu. Pomáha telu zbaviť sa toxínov a zlepšuje produktivitu mozgu. Editorka jedného zahraničného médiá sa preto rozhodla skúsiť tento experiment, aby zistila, aká bude mať denná konzumácia vína účinky na jej zdravie. Čo sa teda stane s vaším telom, keď si každý deň dáte pohárik vína?

28 ročná žena sama seba nenazýva fanúšikom alkoholu. Dá si ho približne raz týždenne, väčšinou v piatok alebo sobotu, kedy chodí s kamarátmi do baru alebo organizujú domáce párty. Občas sa s niekým stretne na pive i v týždni. V rámci jej experimentu sa rozhodla piť každý deň doma pohár vína k večeri. Vybrala si k tomu kvalitné suché červené víno z Čile, podľa niektorých odborníkov a lekárov má práve suché červené víno najpriaznivejší vplyv na ľudské zdravie. Každý deň si vraj všímala rad rôznych zmien na jej tele i nálade. A niektoré ju podľa jej slov skutočne prekvapili.

Toto sa stalo ..

pokračujte na druhej stránke v prezentácii:

1. Problémy so spánkom

Hoci nikdy netrpela nespavosťou a väčšinou zaspáva zhruba o 11 hodine, približne 2. alebo 3. deň experimentu začala pociťovať problémy so spánkom, a to také, že sa prebudila v noci a nemohla spať. Až po 10-15 minútach strávených prehliadaním telefónu konečne zaspala. Na konci experimentu už spala normálne a žiadne podobné problémy už nemala. Napriek tomu si myslí, že alkohol ovplyvnil jej spánkový cyklus, zaspávala ľahko, ale budila sa v noci.

2. Neschopnosť sústrediť sa

Žena si každý deň merala krvný tlak, ktorý bol po celý čas normálny a alkohol na neho nemal žiadny vplyv. Nemala ani iné problémy, ako napríklad problémy s dýchaním a podobne. Po skončení experimentu sa predsa len jeden problém objavil. Potom, čo prestala piť víno každý večer, sa niekedy cítila veľmi unavená a vyčerpaná a nedokázala sa sústrediť na prácu.

3. Výčitky svedomia

Počas experimentu sa jej stávalo, že sa v noci začala prebúdzať, pretože mala smäd. Musela si tak každý deň pred spaním chystať k posteli pohár s vodou. Prvé dni mala navyše silný pocit, že robí niečo zlé. To podľa nej bolo spôsobené tým, že bola navyknutá piť len cez víkend s priateľmi. Na druhú stranu nemusela čakať na špeciálnu príležitosť, každý deň si mohla urobiť vlastný minipiatok s chutnou večerou a dobrým vínom. Nakoniec si uvedomila, že nie je žiadny dôvod, aby mala výčitky svedomia. Cítila sa lepšie a začala si viac užívať večery.

4. Stretávanie sa len s ľuďmi, ktorých chcete vidieť

Počas experimentu sa menej stretávala s ľuďmi vonku v bare. Buď si svojich kamarátov pozvala domov, alebo jednoducho nikam nešla a zostala doma sama. Stretávala sa teda len s ľuďmi, s ktorými naozaj chcela. Vzhľadom k tomu, že je introvert, si to navyše doma užívala oveľa viac. Víkendy so svojimi priateľmi však nevynechávala, len miesto piva pila víno a v menšom množstve.

5. Zhoršenie pleti

Okrem toho, že sa jej podstatne zhoršila kvalita pleti, pribrala aj pár kíl navyše. To bolo podľa nej spôsobené zrejme tým, že viac času trávila doma a častejšie jedla. Mala navyše tmavé kruhy pod očami kvôli spomínaným problémom so spánkom.

Hoci spočiatku žena plánovala vykonávať tento experiment jeden mesiac, ukončila ho nakoniec už po troch týždňoch. Hoci zaznamenala niekoľko pozitívnych zmien, prevážili u nej tie záporné, ktoré ju naozaj vydesili. To najdôležitejšie, čo si z experimentu odniesla, je to, že by človek nemal piť alkohol každý deň, zároveň by ale nemal čakať na špeciálnu príležitosť, ako sa uvoľniť a zrelaxovať, keď je vyčerpaný. Dobré víno a chutné jedlo v dobrej spoločnosti je tým najlepším spôsobom, ako si užiť večer. Platí však jedno dobre známe pravidlo: všetkého s mierou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané