Jemné vlasy - trápenie mnohých žien

Zdieľať
01 2.jpg

Práve dedičnosť jemných vlasov je základným problémom, prečo nemožno kvalitu vlasu zmeniť.

Jemné vlasy
Jemné vlasy

Vlas je neživé tkanivo, ktoré vyrastie a má rôznu kvalitu, a my môžeme len vlas zvonku obaliť a postarať sa, aby bol dobre ošetrený.

Ale pozor – môžme ovplyvniť budúcnosť našich vlasov – vlastne tie, ktoré ešte len vyrastú.

Neovplyvníme ich jemnosť ani hustotu, ale môžeme docieliť to, aby nám vyrástli vlasy zdravé ,to je to najpodstatnejšie.

Základom všetkého je zdravý životný štýl – jesť veľa ovocia a zeleniny, celozrnných výrobkov, semienok (tekvicové, slnečnicové, ľanové a pod.), strukovín, orechov a rýb, dodržiavať pitný režim, veľa spať, nemať stres, nedržať drastické diéty.

Vhodné je pitie bylinných čajov a dodávanie vitamínov typu B, zinku a ďalších preparátov podporujúcich rast vlasov, ktoré nájdeme v lekárni. Tiež sa môžu používať vlasové aktivátory, ktoré zakúpime opäť v lekárni, a ktoré sa vmasírovávajú do vlasovej pokožky.

02 1.jpg

Ako sa starať o jemné vlasy?

O jemné vlasy by sme sa mali starať oveľa opatrnejšie ako o normálne vlasy. Nezaťažovať ich farbením, odfarbovaním, melírovaním, častým fénovaním, kulmovaním či žehlením.

Drhnutie mokrých vlasov uterákom je tiež veľmi nešetrné, odporúča sa vlasy do uteráka zabaliť a vodu z nich opatrne vymačkat. Podobne nezdravé je česanie mokrých či vlhkých vlasov.

Ak sa nezaobídeme bez fénovania, potom je vhodné hlavu predkloniť a mokré vlasy mierne presušiť pomocou prstov. Potom pokračujeme v úprave, ako sme zvyknutí.

Ani časté tupírovanie nie je vhodné, aj keď vďaka nemu opticky nadobudnú vlasy na objeme, ale tupírovanie mechanicky ničí štruktúru vlasu.

01 2.jpg

Aké prípravky ?

Starostlivosť o jemné vlasy je veľmi dôležitá aj čo sa týka kvalitných vlasových prípravkov.

Rozhodne nie je vhodné používať tie najlacnejšie šampóny, mali by byť špeciálne, určené na zväčšenie objemu, ktoré zároveň vlasy posilnia.

Po umytí je vhodné použiť trochu kondicionéru alebo iného prípravku uľahčujúceho rozčesanie vlasov, pretože v  momente keď sa manipuluje s mokrými vlasmi – dochádza k častému ničeniu vlasov.

Vhodný je hrebeň s riedkymi zubami.Na hrebeň netlačíme, zbytočne by sme podporili mazové žľazy k ich vyššej a neúmernej aktivite.

Tužidlo je vhodné používať stredne tužiace, vhodné sú prípravky, ktoré sa aplikujú na pokožku, aby spevnili vlasy od korienkov.

Lak na vlasy je vhodný opäť stredne tužiaci a taký, ktorý možno z vlasov dobre vyčesať. Jeho nadmiera nerobí vlasom dobrú službu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané