Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jeden jednoduchý trik Vám ušetrí veľa peňazí za plyn. My sme vďaka tomu ušetrili za rok stovky!

reklama:
www.gettyimages.com

Varíte často a dlho? Používate plynový alebo elektrický sporák? Veľa domácností má v dnešnej dobe už elektrický sporák, ktorý má veľa výhod a možno vďaka nemu i výraznejšie ušetria. O elektrických sporákoch sa dnes však baviť nebudeme. Nás bude zaujímať starý dobrý plynový sporák, ktorý má v kuchyni stále veľa ľudí. Práve týmto ľuďom dnes ponúkneme jednoduchý trik, pomocou ktorého budú môcť ušetriť nemalé peniaze za plyn. Variť na plyne sa tak pre nich znovu stane radosťou a na elektrický sporák si ani nespomenú.

Základom sú horáky

Trikov pre domácnosť je naozaj celá rada a mnohé z nich nám môžu pomôcť ušetriť nemalé peniaze. Umožňujú nám vykonávať niektoré činnosti rýchlejšie, efektívnejšie, ale predovšetkým ekonomicky úspornejšie. Napríklad pri plynovom  sporáku je to možné tiež. V skratke len stačí dávať pozor, či hrnce dávate naozaj na horáky, aby ste maximálne využili ich výhrevnosť a energiu, ktorú vysielajú. Navyše by mali byť pravidelne čistené, aby zostali bezpečné a  nemuseli ich vymieňať za veľké peniaze.

Ďalej od okna

Ďalšou radou je, aby sporák nebol umiestnený v blízkosti okna. Je to síce jednoduchšie na vetranie v prípade spálenia, avšak aj veľmi nepatrný vetrík z okna môže zadusiť plameň a Vy budete musieť znovu zapaľovať, čo vykazuje vyššiu spotrebu plynu. Navyše to môže spôsobiť väčšiu hrozbu pre náš život i zdravie. Plynový sporák preto radšej ďalej od okna, ak chcete zostať s plným  vreckom a dobrým zdravím.

Pokrievky a plamene

Samozrejme je dôležité pamätať na klasické rady pri varení akými sú napríklad: používanie pokrievok pri varení, aby sme zbytočne dlho neohrievali vodu alebo sledovať plameň horáka a prispôsobovať ho veľkosti hrnca. Možností je veľa, však pravidelná starostlivosť o horáky a sporák všeobecne Vám môže naozaj ušetriť nemalé peniaze. Zdieľajte tieto rady so svojimi priateľmi, nech môžu tiež ušetriť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 4. marca 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.