Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Je veľmi dôležité, aby malé deti nepoužívali mobilný telefón. Ukážeme vám hneď niekoľko dôvodov

reklama:
deti
detiwww.gettyimages.com

Dnešná doba ide dopredu, a začínajú to pociťovať aj naše deti. Len si skúste spomenúť, akým štýlom ste sa hrali ako malý vy. Určite ste neboli kus detstva doma pri počítači alebo na mobile. Naše detstvo prebiehalo na ihriskách od rána do večera, a vôbec sme nepotrebovali mobily. Viete vôbec, čo tieto mobilné zariadenia spôsobujú deťom? Deťom by sa mal zamedziť prístup k elektronike, ako mobilné telefóny, tablety atď. Táto elektronika má na deti 4 až 5 krát viac zlý vzťah, než bežné televízory. To u nich môže viesť k vývojovým a psychickým poruchám. A to niekedy môže byť veľký problém! Dávajte na to pozor. Zamedzte deťom prístup k elektronike.

Zdá sa  to byť taký problém, alebo to naozaj je problém? Veľa štúdií ukazuje na to, že takéto technológie detské zdravie naozaj dosť ničia. Väčšina dospelých svojim deťom naďalej k týmto zariadeniam umožňujú neobmedzený prístup. Nielen deti, ale dokonca aj batoľatá sa dnes ponárajú do virtuálneho sveta, čo ich ochudobňuje o kriticky dôležité faktory pre ich správny vývoj, správanie a učenie. Nad týmto by sa mali rodičia zamyslieť, či neexistuje lepšia varianta, ako dieťa zabaviť.

Ako prvá vec je to, že môže byť dieťa viac obézne. Je dokázané, že deti čo majú v izbe akékoľvek  zariadenia, majú o 25% väčšiu šancu na to byť obéznejšie.

Ďalšia vec je mentálny vývoj dieťaťa. Keďže hlavne mobilný telefón, alebo počítač im nedovoľuje sa vyvíjať. A je dokázané že jedno  dieťa z troch, ktoré používa telefón, alebo počítač, je viac zaostalí oproti ostatným čo to nepoužívajú.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 23. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.