42-ročná Debbi si myslí, že jej snúbenec Steve (30) by ju mohol podvádzať, a preto zaviedla prísne opatrenia.
Vždy, keď príde Steve domov, musí podstúpiť test na detektore lži! Okrem toho mu Debbi kontroluje telefón, maily a výpisy z banky a aby toho nebolo málo, zakazuje mu pozerať sa na iné ženy v telke či v časopisoch!
Aj ty sa pýtaš, prečo to jej snúbenec trpí? Nuž, ešte raz sa naňho pozri… Steve vie, že Debbi trpí extrémnou žiarlivosťou – psychickou poruchou, ktorá má názov Othellov syndróm.
„Aspoň viem, že na sebe musím zapracovať. Aj keď ide Steve len na pätnásť minút po mlieko, nútim ho ísť na detektor lži,“ priznáva Debbi, ktorá ma strach, že si Steve v obchode obzerá predavačku.
Táto porucha sa u Debbi objavila po rozchode s jej predchádzajúcim partnerom. Teraz si však našla muža, ktorý je ochotný trpieť jej poruchu a neprekáža mu ani to, že má na počítači rodičovský zámok.
Život s človekom, ktorý trpí Othellovým syndrómom, nie je žiadna sranda. Sú prípady, kedy ľudia trpiaci touto poruchou, svojho partnera zavraždia, pretože si myslia, že ich podvádza.
Ako vidíme, príbeh Debbi a Stevea nám pripomína, že láska môže prekvitať aj v tých najnáročnejších podmienkach. Napriek Debbinej extrémnej žiarlivosti a Othellovom syndróme, ktorým trpí, Steve zostáva jej verným a trpezlivým partnerom. Ich príbeh nám ukazuje, že empatia a porozumenie sú kľúčovými prvkami v každom vzťahu, najmä keď čelíme zložitým výzvam.
Debbiin boj s Othellovým syndrómom je pripomienkou, že psychické poruchy sú skutočné a majú hlboký dopad na životy jednotlivcov a ich blízkych. Je to aj výzva pre nás všetkých, aby sme boli viac informovaní a citliví k problémom duševného zdravia.
Tento príbeh nám tiež pripomína, že je dôležité hľadať odbornú pomoc a podporu v prípade, že čelíme podobným výzvam. Debbi a Steve svojím vzťahom dokazujú, že s láskou, trpezlivosťou a správnou podporou je možné prekonať aj tie najväčšie prekážky.
Nechajme sa inšpirovať ich príbehom a buďme vždy ochotní podporovať a pomáhať tým, ktorí bojujú s duševnými poruchami. Pretože nakoniec, empatia a porozumenie sú to, čo robí náš svet lepším miestom.