Je to dokázané! Výprask spôsobuje u detí dlhodobé poškodenie: Toto by si mal prečítať každý rodič bez ohľadu na vek!

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Je to dokázané! Výprask spôsobuje u detí dlhodobé poškodenie: Toto by si mal prečítať každý rodič bez ohľadu na vek!

reklama:

Škodlivá forma komunikácie

Štúdia tak zistili, že rodičia, ktorí chcú u detí docieliť okamžitého výsledku by výprask alebo inú formu fyzického trestu rozhodne nemali používať, pretože jednoducho nepomôže. Výprask je v porovnaní s inými formami komunikácie najmenej účinný. V mnohých prípadoch potom výprask zhoršuje správanie detí a celkovo sa jedná o veľmi škodlivú formu komunikácie s deťmi.

Následky na dospelých

V rámci stude boli tiež opýtaný do dospelí, ktorí v detstve zažili nejakú formu výprasku. Bolo u nich preukázané, že výprask im spôsobil sklony k antisociálnemu správaniu a poruchám duševného zdravia. Mnohí tiež začali trpieť úzkosťami alebo depresiami. Mnohí následne tiež začali svoje deti trestať podobným spôsobom, čo je asi to najhoršie, čo sa môže stať. Z toho dôvodu netrestajte deti fyzicky, ale snažte sa tomu predchádzať.

Tipy pre zvládanie výchovy

Tu je niekoľko tipov pre úspešné zvládnutie vášho dieťaťa: skúste vždy zostať v pokoji a zachovať chladnú hlavu, učte deti, hovorte s nimi o konkrétnych veciach a zbytočne nič nezabarvujte, odstraňujte problémy a prekážky, buďte príkladom alebo ho vhodne nastavte, hovorte nie, buďte vytrvalí a dôslední.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 17. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.