Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jarné upratovanie s Feng Shui

reklama:

Nechajte ho na jar „preletieť “ bytom, možno budete spokojnejší.

Rozhliadnime sa vo svojom dome či byte. Koľko zbytočností tu stojí?

Lyže opreté v chodbe o skriňu.Trampolína medzi spálňou a detskou izbou. Nezmyselne veľký botník …

Pozrite sa na to pohľadom päť tisíc rokov starého učenia o harmónii ľudského života, domova i pracovisko.

Prečo si staviate do cesty prekážky? Okrádate sa tým o miesto na dýchanie.

Pozitívna, životodarná energia (čchi) potom nemôže prúdiť priestorom a uvoľniť vás.

Spring cleaning.jpg

TÝM, ŽE DOMA HROMADÍTE NEPOTREBNÉ VECI, NAZNAČUJETE TÝM OBAVY Z BUDÚCEJ BIEDY. SYMBOLICKY SA NIEČOHO VZDAŤ JE OSLOBODZUJÚCE. STRATA PRINÁŠA NOVÉ MOŽNOSTI.

Preniknúť do Feng Shui vyžaduje systematické štúdium. Čím hlbšie do neho prenikáte, tým bližšie máte ku kompletnej rekonštrukcii bytu.

Skúste napríklad odľahčiť šatník o dlho nenosené veci a venovať ich napríklad  na charitu. Alebo vymaľovať – ​​to zvládnete aj sama a ešte pri tom zhodíte niekoľko kilogramov.

Presuňte nábytok. Stačí pár ťahov, aby izba pôsobila odľahčenejšie. Myslite pritom na to, že stred izby musí zostať voľný kvôli cirkulácii energie.

Akvárium postavte na sever, vymeňte závesy a pohrajte sa s farbami. Na východ dajte kvety a zelenú farbu, na juh červenú a na západ bielu.

Chytilo vás to? To je super, takže sa presuňte k zrkadlu a poriadne ich preleštite, aby odrážalo všetky zmeny a energie nestagnoval. Určite ho ale nedávajte do spálne, alebo ho aspoň umiestnite tak, aby nezrkadlilo posteľ – to vraj nahráva nevere.

Dm_blue_framingmirror_step6_.jpg

Zrkadlá zložené z menších častí vraj zas symbolicky režú priestor, takže tie tiež nie. A ak ich máte v izbe viac, nikdy ich nevešajte proti sebe, energia by sa medzi nimi prudko odrážala tam a späť a nemohla by voľne plynúť aj inam.

Premýšľajte: Ktorá miestnosť slúži viac odpočinku (ženský princíp jin) a ktorá aktivizuje a stimuluje (mužský princíp jang). Napríklad koberec zmäkčuje a pôsobí najviac jin. Tvrdá a lesklá kamenná podlaha či mramor budú naopak značne jang – zmierniť ich môžu koberčeky. A drevo stojí uprostred medzi jang a jin.

Koberec  prospieva dlhým chodbám, pretože ich energia je veľmi rýchla a prudká. Zvoľte do nich najlepšie koberec s nepravidelným vzorom či priečnymi pruhmi. Podobne ako závesy a záclony na oknách: čím dlhšie a rafinovanejšie, navyše zviazané, tým viac jin.

Okná

Okná bez výzdoby sú naopak veľmi jang podobne ako kovové žalúzie. Drevené sú mäkšie. A na parapet postavte len jednu kvetinu, aby vynikla. Ostatné rozdajte. No a špinavým oknom sa do bytu samozrejme žiadna energia nedostane, preto do toho s jelenicou..

03 13 things florist flowers in window.jpg

Miestnosti

V spálni sú ideálnymi farbami pre odpočinok a romantiku broskyňová, krémová, terakota či smotanová. Niekoľko detailov v červenej posilní intimitu.

V detskej izbe nedávajte posteľ ani pracovný stôl priamo pod okno, energia čchi je tu veľmi rýchla a mohla by pôsobiť negatívne. Pri stole by dieťa nemalo sedieť chrbtom k dverám, ale opierať sa o stenu. Bojazlivé alebo apatické dieťa poteší zelená, žltá, oranžová či červená farba.

Nursery nursery furniture layout ideas.jpg

 V kuchyni by ste nemali vystavovať nože, vytvárajú negatívnu energiu čchi. Drez umiestnite čo najďalej od sporáka, voda a oheň sa neznesú.

V obývacej izbe sú hitom veľké okná, ktoré ale spôsobujú príliš rýchly pohyb energie. Jemné prírodné záclony vytvoria pokojnú atmosféru.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 9. marca 2016

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.