Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hygienici majú pre ľudí s príznakmi COVID-19 dôležitý odkaz: Toto už nerobte!

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Scientist Chemistry Researcher Examination Chemical in Laboratory, Medical Science Technologist Studying Analysis and Experiment Coronavirus in Testing Lab. Double Exposure Health Care Concept
Scientist Chemistry Researcher Examination Chemical in Laboratory, Medical Science Technologist Studying Analysis and Experiment Coronavirus in Testing Lab. Double Exposure Health Care Conceptwww.gettyimages.com

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vyzval na sociálnej sieti ľudí, ktorí majú akékoľvek príznaky ochorenia COVID-19, aby …

Aby nechodili do práce a nenavštevovali verejné miesta. Podľa úradu môže ísť o príznaky, ako celková únava, slabosť, suchý dráždivý kašeľ, zvýšená telesná teplota, ale aj bolesti hlavy a kĺbov či náhla strata čuchu a chuti. KHS tvrdí, že posledné dni sa hromadia prípady, keď sa COVID-19 potvrdil u osôb, ktoré napriek klinickým príznakom navštevovali pracoviská, školy či verejné priestranstvá a nákazu tak rozšírili ďalej.

K téme:

„Verejnosť by sme zároveň chceli povzbudiť k rešpektovaniu opatrenia, správnemu nosenia rúšok (prekryté ústa i nosné dierky), dodržiavanie odstupov od cudzích ľudí a pravidelnému umývaniu či dezinfekcii  rúk. V súčasnej situácii ide o nosný pilier ochrany nášho zdravia, „zdôraznil úrad.

Podotkol tiež, že choré deti nemajú byť v škole ani u starých rodičov, ktorí sú rizikovou skupinou. KHS ďalej vyzýva, aby občania v prípadoch podozrenia nechodili za svojím ošetrujúcim lekárom osobne bez ohlásenia.

„Vopred ho telefonicky kontaktujte a informujte ho o svojom zdravotnom stave, vrátane epidemiologickej a cestovateľskej anamnézy. Váš ošetrujúci lekár určí postup diagnostiky ochorenia a liečby. Riaďte sa jeho pokynmi, pretože klinický stav ochorenia sa bez liečby a dohľadu lekára môže skomplikovať, „podotkol KHS.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 23. decembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.