Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Funkčné rady, ako odstrániť bradavice, znamienka a ďalšie kožné výrastky prírodne a bez chémie!

reklama:

Kožné ochorenia sú problémom, ktorý trápi väčšinu ľudstva a ľudí všetkých vekových kategórií. Aj ich liečba ľudí skôr viac trápi.

Materské znamienka, kožné výrastky či bradavice patrí medzi najčastejšie, hoci dohromady existuje vyše 3000 rôznych kožných diagnóz, ktoré sa môžu vyskytnúť.
Kožné problémy a tradičné prípravky

01 14.jpg

Každá zmena sfarbenia, textúry alebo zápachu môže predstavovať potenciálne zdravotné problém, preto treba mu vždy venovať náležitú pozornosť.

Na trhu existujú rôzne farmaceutické a kozmetické výrobky, ale často sú buď málo účinné, alebo sú pomerne agresívne a môžu spôsobiť rôzne pridružené ťažkosti. Pred týmito potenciálne škodlivými produkty a vystavenie sa chemikáliám sa môžete chrániť používaním prírodných látok. Existuje niekoľko druhov prírodných receptov, ktoré vám pomôžu už za krátku dobu znovu získať zdravú a žiarivú pokožku.

V tomto článku nájdete zopár z tých najefektívnejších a zároveň lacných prírodných látok pre liečbu mnohých kožných problémov.

1) Materské znamienka

Materské znamienka zvyčajne nepredstavujú vážny zdravotný problém. Ak však začnú meniť farbu a tvar, môže sa jednať o príznak rakoviny. V takom prípade je vždy dobré vyhľadať pomoc dermatológa, ktorý určí, či prebiehajúce zmeny predstavujú nejaký vážnejší problém.

V ostatných prípadoch môžete použiť nasledovné domáce recepty:

Cesnak

Cesnakový extrakt alebo surový cesnak dokážu byť veľmi efektívnymi prostriedky na liečbu materských znamienok.

Na začiatok je potrebné ochrániť pokožku okolo znamienka, pretože cesnak býva pomerne agresívne. Použiť k tomu môžete buď lepiacu pásku, alebo vazelínu. Ak chcete niečo viac prírodného, ​​tak použite včelí vosk, prípadne nejaký olej. Trochu cesnaku potom naneste na znamienko a prelepte náplasťou. Nechajte pôsobiť maximálne 5 minút, potom dajte cesnak dole a miesto si umyte vlažnou vodou. Procedúru opakujte každý deň, než nedosiahnete vytúžený výsledok.

Ricínový olej a sóda bikarbóna

Zmiešajte obe látky v pomere 1: 1 ako sa z nich nevytvorí jemná pasta. Tú potom povrchovo aplikujte na znamienko, prelepte náplasťou a nechajte pôsobiť cez noc. Nasledujúce ráno si pokožku dobre umyte. Procedúru opakujte každú noc až kým nedosiahnete požadovaný výsledok.

jablčný ocot

Namočte vatičky do jablčného octu a aplikujte ho priamo na znamienko. Upevnite ho náplastí a nechajte pôsobiť niekoľko hodín. Ak máte citlivú pokožku, zrieďte ocot s vodou v pomere 1: 1. Procedúru opakujte každý deň, kým znamienko nesčernie a neupadne.

2) Bradavice

02 15.jpg

Malé bradavice sú výsledkom pôsobenia ľudských papilloma vírusov (HPV). Bežné procedúry zahŕňajú použitie kyseliny salicylovej, zmrazovanie či aplikáciu rôznych náplastí. Tu je niekoľko ďalších spôsobov, ako sa dá bradavíc zbaviť:

03 13.jpg

Banány

Banány sú zrejme najrýchlejším spôsobom, ako získať pokožku bez bradavic.Vezměte banánovú šupku a vnútornou stranou potierajte bradavicu. Môžete tiež odstrihnúť kúsok šupky a prilepiť ju na bradavicu leukoplastom počas noci.Proceduru opakujte každú noc. Zvyčajne trvá 1 až 2 týždne, než sa dostaví výsledok.

Čistý surový med

Natieranie bradavíc medom môže byť niekedy veľmi účinným spôsobom k ich odstranění.Po natretí si miesto prelepte náplasťou, aby sa med neprevalili dole. Robte to, kým bradavice neodpadne.Léčba bradavíc medom má aj tú výhodu, že sú len veľmi malé šance ich opätovného návratu.

Jablčný ocot a cesnak

Podobne ako materské znamienka, jablčný ocot a cesnak môžete použiť aj na bradavice. Postup je rovnaký ako ten opísaný v predchádzajúcej časti.

3) Kožné výrastky

Kožné výrastky sa zvyčajne nachádzajú v okolí krku, hrudníka, v podpazuší a v blízkosťou očných víček.Nejčastější príčinou ich vzniku je šúchanie pokožky. Štandardná liečba u lekára zvyčajne zahŕňa rezanie, zmrazovanie či podväzovanie.

Existujú však aj prírodné spôsoby, ako sa ich dokážete zbaviť.

Čajovníkový olej

Namočte vatičky do vody a potom na nej ešte nakvapkajte pár kvapiek čajovníkového esenciálneho oleje.Vatu potom priložte na postihnuté miesto, pripevnite náplasťou a nechajte nejaký čas pôsobiť (desiatky minút až hodinu) .Proceduru opakuje 2 až 3 krát denne počas celého mesiaca. Keď budete trpezliví a dôslední, s výsledkom budete spokojní.

Jablčný ocot

Rovnaký postup s jablčným octom ako u bradavíc alebo materských znamienok, aplikujte aj u kožných výrůstků.Potrvá pár dní, než výrastky stmavnú a časom odpadnú.

Sóda bikarbóna a ricínový olej

Zmes jedlej sódy a ricínového oleja v pomere 1: 1 je okrem materských znamienok účinná aj u odstraňovanie kožných výrůstků.Pastu môžete aplikovať buď cez noc, alebo aj 2 až 3 krát počas dňa, podľa toho, čo vám lepšie vyhovuje.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 12. septembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.